Hakem rezaletti

Hakem rezaletti
Bu içerik 494 kez okundu.

 

Zonguldakspor Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Cumartesi günü deplasmanda oynadıkları ve 1-0 yenildikleri Konya Anadolu Selçuk maçında  kötü bir yönetim sergileyen İstanbul Bölgesi Hakemi İlker  Yasin Avcı’ya ateş  püskürdü.

Zonguldakspor’un hakkını kimseye  yedirtmeyeceklerini belirten Caner, Konya Anadolu Selçuk maçını  yöneten hakemi şikayet edeceklerini belirtti.

Avcı’nın hakemlikle uzaktan, yakından alakası olmadığını belirten Caner, resmen puanlarını  gasp ettiğini  söyledi.

Hakemi Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet edeceklerini belirten Caner, yaptığı açıklamada şunları söyledi, “ Konya Anadolu  Selçuk maçında  pozisyonlar yakalamamıza rağmen değerlendiremedik.  Önemli olan pozisyonların gol olması, Biz bunu yapamadık. Verilmeyen penaltı pozisyonlarımız var. Ben  bu kişiye hakem diyemiyorum. Dersek diğer  hakem arkadaşlara ve Merkez Hakem Kurulu Başkanına saygısızlık etmiş oluruz. Bu şahıs evlere  şenlik maç yönetti. Dünya tarihinde belki de ilk yaşandı. Yenilen takımın kalecisine  vakit geçiriyorsun diye sarı kart gösterdi. Penaltıları vermedi.  Böyle hakemlik olmaz. Evet biz pozisyonları  değerlendiremedik ama hakemde yenilmemiz için elinden geleni yaptı.Biz Merkez Hakem Kurulu’ndan deneyimli ve adil olan hakemleri maçlarımıza görevlendirmelerini talep ediyoruz. Kimsenin kaderi ile oynamasınlar. Biz kimseden haksız bir şey talep etmiyoruz. Hakkımızı yedirmeyiz. Hakkımızın gasp edilmesine  müsaade etmeyiz. Onun için gerekli yerlere hakemle ilgili şikayetlerimizi yapacağız. Artık bizde hakkımıza saygı gösterilmesini  ve oynadığımız futbolun karşılığı olan emeğimizin çalınmamasını istiyoruz.”

HAKSIZLIKLARA KARŞI BİRLİK OLACAĞIZ

Cumartesi günü oynayacakları Fethiye maçı ile ilgili  konuşan Caner, tüm taraftarları maça beklediklerini anlatarak  sözlerini şöyle konuştu,” Önümüzde Fethiye maçı var, bu maça çok önem veriyoruz. Ben tüm taraftarlardan maça gelip tribünleri doldursunlar. Bunu bize karşı yapılan haksızlıklara birlik ve beraberlik olarak  karşılık vermek istiyoruz. Bunda  10 bin, 15 bin kişi olacağız ki sesimizi en iyi şekilde duyurulacağız.”

HABER: ERCAN AYGÜN

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017