Advert
Advert

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNDE OLMALIDIR”

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNDE OLMALIDIR”

“EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNDE OLMALIDIR”
Bu içerik 445 kez okundu.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, “En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde olmalıdır” dedi.

Emeklilerin sesini duyurmaya çalıştıklarını belirten Hüseyin Memiş, emeklilerin durumunu perişan olduğunu kaydetti.

Emeklilerin taban aylıklarını asgari ücret seviyesine çıkartılmasını istediklerini belirten TÜED Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Memiş, şunları ifade etti.

TABAN AYLIK YÜKSELMELİ

“Emeklilerimizin yüzde 95’i açlık sınırını altında maaş alıyor. Emetlilerimiz aç. Asgari ücretle emekli olan emeklilerimiz yaklaşık 800-850 lira gibi bir maaş bağlanıyor.  Bozdur bozdur harca. Biz istiyoruz ki Emeklilerimizin taban aylıklarını asgari ücret seviyesine getirsinler. Ama nedense emeklilerimizin sesi duyulmuyor. Emeklilerimizin sesini duyuramıyoruz ki. Duymak istemiyorlar. Emeklilerimiz sorunların çözümünü bekliyor.  Şu anda çoluk çocuk okula gitmeye başladı. Emeklilerimiz torunlarının okula göndermek için yardımcı oluyorlar zaten emeklilerimiz 1 liraya bile muhtaç. Aidat kesemediğimiz emeklilerimiz var. Yani ayda 2 lira senede 24 lira, o da Ocak oyandan ocak ayına kesiliyor, onu dahi kesemiyoruz. 24 lirayı dahi kesemiyoruz. Yani emeklilerimizin durumu perişan, En düşük emekli maaşlarını asgari ücret seviyesine çıkartılmanı istiyoruz. En düşük emekli maaşının yani taban aylağının asgari ücret seviyesine çıkartılması gerekiyor”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber hüseyin memiş emekliler derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 24 EYLÜL 2017
ANA HABER 24 EYLÜL 2017
KURAN İKLİMİ 21 EYLÜL 2017
KURAN İKLİMİ 21 EYLÜL 2017