Batı Karadeniz’i keşfet

Batı Karadeniz’i keşfet

Batı Karadeniz’i keşfet
Bu içerik 469 kez okundu.

Sosyal medyanın her geçen gün önem kazandığı, turizmde karar alma mekanizmasında etkin rol oynadığı günümüzde Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı da sosyal medya üzerinden Batı Karadeniz Bölgesinin doğal güzelliklerinin ve turizm değerlerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtımına katkıda bulunmak için Ajansın faaliyet gösterdiği Zonguldak, Karabük ve Bartın illerinden oluşan Batı Karadeniz Bölgesinin tanıtımını yapmak amacıyla Türk ve yabancılardan oluşan 7 kişilik sosyal medya fenomeni grubunu bölgeye getirmiştir.

Katılımcılara bölgenin tarihi, turistik ve kültürel alanları ile doğal güzelliklere sahip yerleri gezdirilerek fotoğraf ve video çekmeleri, bunları sosyal medya üzerinden paylaşmaları sağlanmıştır.

Kısa süre içerisinde yarım milyondan fazla insanın yapılan paylaşımları doğrudan beğenmesi ve etkileşime geçmesi uluslararası düzeydepaylaşım yapan turizm odaklı Instagram hesaplarının da dikkatinin de bölgeye yönelmesini sağlamıştır. Böylece uluslararası üne sahip ve yaklaşık 10’ar milyon takipçiye sahip beatifuldestinations ve wonderful_placesisimli Instagram hesapları bölgeden yapılan çekimlerden üçünütekrar paylaşarak yaklaşık 20 milyon hesabın bölgemizi görmesini ve tanımasını sağlamıştır. Bu hesaplar tarafından yapılan paylaşımlar toplamda 600 bine yakın beğeni almıştır. Türkiye’den ve dünyadan birçok farklı kullanıcı da bölgenin güzelliği ve ziyarete değer olduğu hususunda yorumlar yapmış ve bölgeyi ziyaret etmek istediklerini belirtmişlerdir. Turizmde tanıtıma modern ve farklı bir bakış açısı getiren bu etkinliğin popüler kültürde kendine yer edinerek, bölgeye sağlayacağı katma değerin alışılmış yöntemlere göre daha yüksek olacağı düşünülmektedir.

bakka zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI