Çevir kazı yanmasın !..

Çevir kazı yanmasın !..

Çevir kazı yanmasın !..
Bu içerik 628 kez okundu.

Zonguldak'ta CHP delege seçimleri nedeniyle "mahallelere sandık kurulması" yönündeki tartışmalar bir süredir gündemi meşgul ediyor.

Bu tartışmaların başladığı sırada, " mahallelerde sandık kurulmasına karşı olmadığını" açıklayan CHP İl Başkanı Ahmet Altun, son günlerde "sandık güvenliği ve yüksek maliyetler" nedeniyle her mahallede veya köyde sandık kurulmasının mümkün olamayacağı yönünde açıklamalar yapıyor.

Ahmet Altun'un bu açıklamaları hangi "etkiler" altında yaptığını tahmin etmek olası ama, eğer koskaca CHP İl Teşkilatı mahallelerde sandık kurmaktan aciz ise, daha neyi yönetecek?..

Yerel ve genel seçimlere nasıl hazırlanacak, partinin siyasi çalışmalarını nasıl sürdürecek?..

Hemen şunu da belirtelim...

Zonguldak'ta "sandık güvenliği" diye bir sorun yoktur, üstelik mahalle ve köylere sandık kurulması Ahmet Altun'un söz ettiği "uçuk" rakamlar da değildir.

Sayın Altun'un başlangıçta ve sonradan söyledikleri arasındaki çelişki olsa olsa Türkçemizde şöyle izah edilebilir.

" Çevir kazı yanmasın !.."

 

***

 

CHP Merkez İlçe Başkanlığı, üyelerin ısrarlı ve imzalı taleplerine, üstelik CHP Genel Merkezi'nin bu yöndeki genelgesine rağmen "mahallelerde sandık kurmamakta" direnmeye devam ediyor.

Son bilgilere göre, CHP Merkez İlçe Başkanlığı, merkezdeki 19 mahalleden 9'unda sandık kurup, 10'unda sandık kurmamak yönünde bir karar aldı.

Sandık kurulmamasına karar verilen mahalleler ise CHP üyelerinin yoğunlukta olduğu mahalleler...

Bahçelievler, Terakki, Tepebaşı, Meşrutiyet ve diğer büyük mahallelerde sandık kurulmazken, üye sayısının daha az olduğu 9 mahallede sandık kurulması parti içinde siyasi bir manevra ve siyasi kurnazlık olarak değerlendiriliyor.

 

 

***

 

10 mahallede sandık kurulmayacak...

Özetle, 10 mahallede bulunan yaklaşık bin 800 CHP üyesi, CHP Merkez İlçe binasında kurulan sandıklarda oy kullanacak. Oy kullanma işleminin yaklaşık 3 saat olduğu belirtiliyor. Bu durumda her üyeye merdivenleri aşıp sandığa ulaşmak dahil oy kullanmak için yaklaşık 5-6 saniyelik bir süre düşüyor.

Bunun ne kadar "sağlıklı" ve "güvenli" bir seçim olacağını düşünün artık...

En çok da CHP İl Başkanı Ahmet Altun düşünsün !..

 

zonguldak haberleri ahmet altun chp haber son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM