CHP Merkez İlçe'de "demokrasicilik" oyunu

CHP Merkez İlçe'de "demokrasicilik" oyunu

CHP Merkez İlçe'de
Bu içerik 1232 kez okundu.

Bahçelievler, Tepebaşı, Terakki ve Meşrutiyet mahalleleri de dahil toplam 10 mahallede sandık kurulmayacak

 

CHP Merkez İlçe'de "demokrasicilik" oyunu

Zonguldak'ta CHP üyelerinin yüzlerce imzadan oluşan taleplerine ve CHP Genel Merkezi'nin bu yöndeki genelgesine rağmen, Merkez İlçe'nin "mahallelerde sandık kurulmamasına" ilişkin direnişi sürüyor. Merkez İlçe, göstermelik olarak üye sayısının az olduğu 9 mahallede sandık kurulmasına karar verirken, Bahçelievler, Terakki, Tepebaşı ve Meşrutiyet mahalleleri gibi üye yoğunluğunun bulunduğu semtlerde sandık kurulmamasına karar verdi. Bu yöndeki kararın duyulması CHP'li üyeler arasında büyük tepkiyle karşılanırken, "Merkez İlçe'nin demokrasicilik oyunu" olarak yorumlandı.

 

*** CHP delege seçimleri nedeniyle ısrarla mahallelerde sandık kurulmasına karşı çıkan ve bu yönde karar alan CHP Merkez İlçe Başkanlığı, üyelerin 700'den fazla imza ile talepte bulunması ve CHP Genel Merkezi'nin bu yönde genelge yayınlaması üzerine bu kararından vazgeçmek zorunda kalmıştı.

CHP Merkez İlçe'nin, üye yoğunluğunun bulunduğu büyük mahallelerde sandık kurulmamasına ilişkin kararının CHP Genel Merkezi tarafından nasıl karşılanacağı merak ediliyor.

(Haber Merkezi)

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi chp merkez ilçe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017