Bakan Veysel Eroğlu'ndan Zonguldak açıklaması

Bakan Veysel Eroğlu'ndan Zonguldak açıklaması

Bakan Veysel Eroğlu'ndan Zonguldak açıklaması
Bu içerik 3806 kez okundu.

Zonguldak’ta Orman Köylüsünün Yüzü Gülüyor…

Bu Yıl Temmuz İtibarıyla 212 Aileye 3 Milyon 246 Bin Liralık Destek Verildi…

Orman köylüsünün her zaman yanında olan Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Zonguldak’ta da çeşitli alanlarda orman köylüsüne kredi ve hibe desteğinde bulunmaya devem ediyor. Bu desteklerle orman köylüsünün yüzünü güldüren Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 2017 Temmuz ayı itibarıyla Zonguldak’ta yaşayan 212 aileye 3 milyon 246 bin liralık kredi ve hibe desteği verdi.

 


orköy destekleri (3)

Desteklerin 650 Bin Lirası Hibe

Orköy faaliyetleriyle orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vererek onların yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen OGM, 2017 yılı Temmuz ayı itibarıyla Zonguldak’ta 139 aileye dış cephe kaplama (mantolama), 68 aileye süt sığırcılığı, 2 aileye süt koyunculuğu ve 3 aileye fenni arıcılık olmak üzere toplam 212 aileye 3 milyon 246 bin lira destek verdi. OGM bu desteğin 650 bin lirasını ise hibe olarak gerçekleştirdi.

orköy destekleri (2)

Destekler Devam Edecek

Orman köylüsünün ekonomik olarak gelişmesine katkı veren bu uygulamaların bundan sonra da devam edeceğini vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Orman köylerinin yerinde kalkınması, büyük şehirlere göçün önlenmesi noktasında bu destekler büyük öneme sahip bulunuyor. Ayrıca bu destekler istihdama da katkı veriyor” dedi.

orköy destekleri (5)

“Orman Köylüleri Bizim Hasmımız Değil Hısmımızdır”

“Rutin projelerinin yanı sıra her yıl köylünün talep ve istekleri doğrultusunda bölgelerden gelen uygulanabilir ve ekonomik getirisi yüksek olacak türden birtakım projeleri de hayata geçiriyoruz” diyen Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Orman köylüsünün ekonomik gücünü artırmak ve kalkınmalarına katkıda bulunmak için desteklerimiz sadece Zonguldak’ta değil bütün Türkiye’de sürecek. Orman köylüleri bizim hasmımız değil hısmımızdır. 177 yıllık geçmişi olan orman teşkilatımız her zaman olduğu gibi orman köylüsünün yanında yer alacak” diyerek sözlerini tamamladı.

 
 
veysel eroğlu orman ve su işleri bakanlığı son dakika haberi zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017