Bahar, özel araç sürücülerine seslendi

Bahar, özel araç sürücülerine seslendi

Bahar, özel araç sürücülerine seslendi
Bu içerik 410 kez okundu.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, özel araç sürücülerine seslenerek ticari ve toplu ulaşım araçlarına öncelik vermelerini istedi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Köksal Bahar, özel araç sürücülerine seslendi.

Toplu taşıma araçlarına, ambulanslara ve öğrenci servislerine özel araç sürücülerin öncelik vermesi gerektiğini belirten Osman Köksal Bahar, "Şehrimizde ivedilikle otopark sorununu Zonguldak Belediyesi’nin çözülmesi gerekiyor. Özel araç sahipleri sürücülerinden gelişi güzel cadde ortalarına araçlarını bırakmamaları gerekiyor. Birde marketlerden çıkan araçların yük indirip bindirme saatlerinin kurallarına riayet edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda özel araç sürücülerinin ticari araç sürücülerine birazcık saygı göstermesi gerekiyor. Çünkü işe gidecek olanlar, okula gidecek olanları onlar taşıyorlar. Özel araçlarımızın bir de şu kurula uymaları gerekiyor. Gelişi güzel yerlere araçlarını bırakıp veya işlerinin olduğu bölgeleri arabaları ile birlikte gitmeleri bu trafiğin sıkıntıya girmesinde büyük önem arz ediyor” dedi.

YAYALAR SÜRÜCÜLERİ ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

Trafik kurallarına riayet etmeyen, olur olmaz yerden yolları kullanan yayalar yüzünden ve ayrıca trafik ışıklarına riayet etmeyen yayalar yüzünden sürücülerin zor durumda kaldığını belirten Osman Bahar, “Bir de Zonguldak halkının trafik lambalarındaki yeşil ve kırmızıya uymamaları sürücüleri zor durumda bırakabiliyor. Buda yaşanacak kazalara davetiye çıkartıyor” ifadelerini kullandı.

MİTHATPAŞA TÜNELİNİN İVEDİLİKLE AÇILMASI GEREKİYOR

Mithatpaşa Tünelinin ivedilikle açılması gerektiğini belirten Bahar, şunları söyledi: “Bu anlamda birinci sorun Mithatpaşa Tünelinin ivedilikle açılması gerekiyor. Yetkililerin bir an önce Mithatpaşa tünelinin yapımına el atıp bu sorunu çözmeleri gerekiyor. Mithatpaşa Tüneli hizmete girerse, Zonguldak trafiği bir nebze rahatlayacaktır. En azından Kilimli, Çatalağzı istikametine gidecek olan araçlar hiç olmazsa şehir merkezine uğramadan bu istikamete ulaşacaklardır. Bakıldığında bir çok ile çevre yolu yapılıyor. Ancak Zonguldak'ta maalesef çevre yolu yoktur. Zonguldak için de artık bir şeylerin yapılması gerekiyor. Uğur mumcu kavşağında trafik ışıkları yanıyor. Ancak Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait olan trenlerin bu bölgeden geçişi esnasında trafiği zora sokabiliyor. Özellikle okullar açıldığında bu yoğunluğun daha da artacağını düşünüyorum. En azından daha önceki gibi trenlerin geçişi sırasında ikaz eden sistemi kurarlarsa oradaki ışıkların bir rahatlık yaşanacağını düşünüyorum"

(HABER-ERCAN DEMİR)

köksal osman bahar zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017