Çaycumalılar 'YAZ ŞENLİĞİ' yapacak...

Çaycumalılar 'YAZ ŞENLİĞİ' yapacak...

Çaycumalılar 'YAZ ŞENLİĞİ' yapacak...
Bu içerik 588 kez okundu.

ÇAY-DER BAŞKANI RAMAZAN TAŞDEMİR, “ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS VERMEK İSTİYORUZ VE ÇAYCUMALI HEMŞEHRİLERİMİZİ DERNEĞİMİZE ÜYE OLMAYA ÇAĞIRIYORUM” DEDİ

 

Çaycuma Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇAY-DER) Başkanı Ramazan Taşdemir, dernek olarak üniversite öğrencilerine burs vermek istediklerini ancak bunu için üye sayısının belirli bir yükselmesi gerektiğini belirtti.

Dernek olarak eğitimle çok büyük önem verdiklerini belirten Ramazan Taşdemir, “Biz Çaycuma Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇAY-DER) olarak bir süre önce kongremizi yaptık. Kongremiz den sonra da şu anda üye çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili önümüzdeki hafta içerisinde yönetim kurulu toplantı yapacağız. Yönetim kurulu toplantımızda da arkadaşlarımızla üyelerimizi daha çok üye yapabilme adına nasıl bir çalışma içerisinde olacağımızı konuşacağız ve İnşallah üye sayımızı yukarılara doğru taşıyacağız. Bu anlamda da biliyorsunuz derneklerin güçlü olabilmesi için herhangi bir faaliyette yapabilmesi ve öğrenci bursu verebilmesi için bizim üye sayımızın yüksek olması gerekmektedir. Bu anlamda İnşallah bu önümüzde ki bir iki ay içerisinde istediğimiz sayıya ulaştıktan sonra, ki bizden öğrenci bursu talep ediliyor ve öğrenci bursunu verebilmemiz için de bu mevcut sayıya ulaşmamız gerekiyor. O anlamda bizler hızlı bir şekilde gerek Çaycumalı hemşehrilerimize, gerekse derneğimize yakın arkadaşlarımızı derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Üniversiteye giden, gidecek olan çocuklarımızın ailelerine de derneğimize gelip bizimle beraber çalışmalarını ve üye olmalarını istiyoruz. Aidatlarını düzenli şekilde ödedikleri takdirde biliyorsunuz, eğitime çok önem veriyoruz. Eğitime katkıda bulunabilmemiz için üye sayımızın çok olması gerekmektedir. Bu anlamda da inşallah bu çalışmalar yapacağız” dedi.

 

YAZ ŞENLİĞİ YAPACAĞIZ

Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren ÇAY-DER Başkanı Ramazan Taşdemir, ” Yine sosyal faaliyetlerde de inşallah artık önümüzdeki yaz sezonunda gerekli çalışmaları şimdiden programlamak ve yaz şenliklerini ve diğer etkinlikleri yönetim kurul toplantımızda ele alacağız, karara bağlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

DÜĞÜNLERİ ZİYARET ETTİK

Düğünleri ziyaret ettiklerini de kaydeden Ramazan Taşdemir, “Bu sene düğünlerimiz çoktu. Allah mesut etsin kardeşlerimizi. Evlenemeyen kardeşlerimize de Allah inşallah onlara da evlilik nasip eder diliyorum. Ben bu anlamda Biz dernek olarak kültür faaliyetleri olarak düğünlerimize gittik” diye konuştu.

 

BAYRAMI DOLU DOLU GEÇİRDİK, HEMŞEHRİLERİMİZLE BULUŞTUK

Kurban Bayramı’Nda 15-20 köyü ziyaret ettiklerini hemşehrileriyle buluştuklarını ve onların sorunlarını dinlediklerini belirten Çaycuma Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇAY-DER) Başkanı Ramazan Taşdemir, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Kurban Bayramı’nda 15-20 köye gittik vatandaşlarımıza bayramlaştık, onların dertleriyle dertleştik. Gurbetten gelen kardeşlerimiz vardı, Yurt dışından gelen kardeşlerimiz vardı, İstanbul'dan Ankara'dan Bursa'dan ve diğer illerden gelen kardeşlerimiz var dı, senede bir sefer gördüğümüz kardeşlerimiz vardı, onlarla dertleştik buluştuk. Bu anlamda bu bayram çok güzel geçti. Özellikle Avrupa'dan Çok uzun zamandır gelemeyen arkadaşlarımız dostlarımız ve çevremizde olan Çaycumalı hemşehrimiz vardı onlarla buluştuk dertleştik. Bayramlaşmalarına katıldık. Çaycuma'da Karakolu ziyaret ettik ilçe emniyet müdürlüğünü ziyaret ettik ve bir sürü Bayram programları yaptık. Dernek bayramı dolu dolu geçirdik”

(HABER-ERCAN DEMİR)

ramazan taşdemir zonguldak haberleri çaycuma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM