Yeni Adli Yıl kokteyli

Yeni Adli Yıl kokteyli

Yeni Adli Yıl kokteyli
Bu içerik 563 kez okundu.

Zonguldak Barosu tarafından yeni adli yıl nedeniyle kokteyl düzenlendi.

Baro Lokali'nde gerçekleştirilen kokteyle Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Baro Başkanı Kerem Ertem ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda avukat ve davetliler katıldı.

Zonguldak Barosu tarafından yeni adli yıl nedeniyle kokteyl düzenlendi.

ERTEM: HEPİMİZ BİR ARAYA GELMELİYİZ

Zonguldak Baro Başkanı Baro Başkanı Kerem Ertem, “Bildiğiniz gibi yeni bir adli yılın başındayız. Bu adli yılın tüm memleketimize milletimize hukuk camiasına vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz. Adalet bizim insanoğlunun vazgeçilmez yaşam kaynaklarından bir tanesi sayılır. Çünkü adaletsiz geçen bir gün en büyük eziyetin yaşandığı gündür. Dolayısıyla adaletin peşinde koşanlar, Adalet talep edenler, adalet için uğraşanlar hepimiz bir araya gelmeliyiz. Hakimi savcısı avukatı noterlik, hatta bu konudaki üniversite çevreleri bir araya gelmeli ve adalet sistemini her gün değişmeyecek sağlam temeller üzerine bina edecek bir yapıyı oluşturmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili sadece bugün değil bundan önceki zamanlarda çeşitli platformlarda da çeşitli açıklamalar yapmıştık. Bizim tek gayemiz memleketimize milletimize bir özgürlük adası olarak bu vatanı, bu coğrafyayı, Türkiye’yi kılmak, tüm dünyanın özgürlük adası buraya yapmak; bunu yaparken de devletimizi, milletimizi, milli birliğimizi bütünlüğümüzü muhafaza etmek bu yapılabilir başarılabilir ve biz bunun için üzerimize düşen görevi bugünden itibaren almak için bir kez daha ilan ettik.

Sorunlar çözülmek için vardır. Sorunlar kalıcı olmak için yoktur. Dolayısıyla sorunları çözmek hatta yeni sorunların değerlendirmesi yapmak için bugünden itibaren hazır olduğumuzu ilan ediyoruz tekrar, düşüncelerinizi ilan ediyorum. Yeni adli yılın hepimize sağlıklı sıhhatli şekilde adaletin mümkün olduğu kadar ulaşabildiği bir dönem geçirmesini dileğiyle sağlıklı günler dilerim” dedi.

Aynı zamanda Avukat olan Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş’da, yeni adlı yılın başlamasını kutladığını belirterek, “Ben Öncelikle tüm meslektaşlarıma yani avukat meslektaşlarıma hakim savcı yargının önemli bir unsuru olan hakim savcı arkadaşlarımı yeni adlı yıl hayırlı olmasını diliyorum. Tabii Türkiye'de yargının bugün gelmiş olduğu nokta itibariyle çok büyük ve ağır sorunları var. Adalet hepimize lazım, 80 milyonun lazım. Tarafsız ve objektif olması lazım. Eğer biz Türkiye'de adaleti hakim kılarsak 80 milyonun %100 güvendiği bir adaleti sağlayabilirsek o zaman Türkiye ilerler, gelişir ve huzur içerisinde birlikte ülke olur. O vesileyle Türkiye'de adaletin tam anlamıyla sağlandığı, yargının bağımsız ve tarafsız olduğu, hakim ve savcıları korkmadığı bir ülke diliyorum, adaletli günler diliyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi kerem ertem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM