Yavuzyılmaz’dan CHP Genel Merkezi’ne teşekkür

Yavuzyılmaz’dan CHP Genel Merkezi’ne teşekkür

Yavuzyılmaz’dan CHP Genel Merkezi’ne teşekkür
Bu içerik 436 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Zonguldak Bartın bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, delege seçimlerinde sandıkların mahallelerde kurulması kararını değerlendirdi, CHP Genel Merkez’ine teşekkür ettiğini söyledi.

Deniz Yavuzyılmaz, Merkez İlçe tarafından seçimlerin sandıkların mahallelerde kurulması yerine partide yapılması kararında ısrar etmesi nedeniyle imza kampanyası düzenlemiş ve merkez ilçede geçen kongrede oy kullanan 950 üyeden 712’sinden imzalı destek almıştı.

Ancak bu toplanan imzalar Merkez İlçe tarafından dikkate alınmayınca Deniz Yavuzyılmaz topladığı imzaları Genel Merkez’e iletmiş, ardından delege seçimlerinde sandıkların mahallelerde kurulması yönünde bir karar alarak bu kararı il ve ilçelere göndermişti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Zonguldak Bartın bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, CHP Merkez İlçe Başkanlığı tarafından delege seçimlerinde sandıkların mahallelerde kurulması kararını değerlendirdi.

Deniz Yavuzyılmaz, Merkez İlçe tarafından seçimlerin sandıkların mahallelerde kurulması yerine partide yapılması kararında ısrar etmesi nedeniyle imza kampanyası düzenlemiş ve merkez ilçede geçen kongrede oy kullanan 950 üyeden 712’sinden imzalı destek almıştı. Ancak bu toplanan imzalar Merkez İlçe tarafından dikkate alınmayınca Deniz Yavuzyılmaz topladığı imzaları genel merkeze kadar iletince genel merkez tarafından delege seçimlerinde sandıkların mahallelerde kurulması yönünde bir karar alarak bu kararı il ve ilçelere göndermişti.

Salı günü ise CHP merkez İlçe Başkanlığı yönetim kurulu toplanarak sandıkların mahallelerde kurulması yönünde aldıkları kararı kamuoyuna duyurmuştu.

Alınan bu kararı değerlendiren imza kampanyasını yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Zonguldak Bartın bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, genel merkeze teşekkür etiğini söyledi.

MERKEZ İLÇE BİZİ DİKKATE ALMAYINCA BİZDE İMZALARI GENEL MERKEZE AKTARDIK

Deniz Yavuzyılmaz, “Zonguldak'ta Merkez ilçemizin üyelerimizden gelen bir talep vardı. Bizler bu talebi değerlendirdik ve bir imza kampanyası başlattık. Bu doğrultuda daha önceki kongreye katılan 950 tane üyemizin 712 kişinin imzasını aldık ve bu talebi de çeşitli yollarla ilgili yerlere aktarmaya gayret ettik. Ancak bu talep oluşmasına rağmen Merkez ilçemiz yönetim ve karar aldı ve dedi ki ‘sandıkları mahallelerde kurmayacağım. İlçe binamıza seçimleri gerçekleştireceğiz’ Biz de mücadelemize devam ettik. Üyelerimizin bu talebine genel merkezinde taşıdık, onlara aktardık. Genel merkezimiz de yayınladığı genelge doğrultusunda sandıkların mahallelerde kurulması gerektiği yönünde bir talimatını ile ve ilçelere aktardı, Bir süredir Merkez ilçenin daha önce vermiş olduğu kararları değiştirmesini bekliyorduk. Önceki karanında ısrar etmemesi gerektiğini ve yanlış kararını düzeltmesi gerektiğini ifade etmiştim. Bunu da bugün (Salı)gerçekleştirdiler. Basın yoluyla da olsa bu kararı aldıklarını ifade ettiler, duyurdular. Bu noktada Ben tüm üyelerimize ve üyelerimizin bu sesine kulak veren genel merkezimize çok teşekkür ediyorum. Üye iradesine saygının ve Parti içi demokrasinin bir gereği olarak sandıkların mahallelerde kurulmasının diğer tüm partilere de örnek olması gerektiğine inanıyorum. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” (HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017