Terzi sordu Demirtaş yanıtladı: ‘Biz büyük bir aileyiz’

Terzi sordu Demirtaş yanıtladı: ‘Biz büyük bir aileyiz’

Terzi sordu Demirtaş yanıtladı: ‘Biz büyük bir aileyiz’
Bu içerik 529 kez okundu.

İl Genel Meclisi Eylül ayı ikinci oturumu Meclis Başkanı Necdet Karaveli’nin il dışında olması sebebiyle Başkan vekili İsmet Köse başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis’te uzun zamandır toplantılara katılmayan ve eleştirilen Genel Sekreter Recep Demirtaş soruları yanıtladı.

 

Toplantı açılış ve yoklamanın ardından bir önceki oturumuna ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı.

Mecliste Merih Şuğle Orta Okulu’nun yapımı için Valilik ve bir hayırsever arasında imzalanan protokol gereği idare hesabına yatırılan 200 bin TL'nin yapım projesine ödenek olarak kaydedilmesi konusu görüşüldü.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ın konu hakkında ki açıklamasını ardından ödeneğin projeye aktarılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı söz alan AK Parti Grup  Başkan vekili İsmail Terzi, “Yaklaşık 2014'ten beri bu meclis çalışıyor, bunu iyi niyetle söylüyorum. Sayın Genel Sekreterimiz 3 yıldan beri mecliste katılmadı veya katılmıyor. Tabii ki vaziyet nedir bilemiyoruz. Meclise katıldığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Tabii ki idarenin Genel Sekreteri ile ilgili biz burada ikinci ve üçüncü kişiler vasıtasıyla, yani bazı lüzumsuz demeyelim de ufak tefek işleri bile ikinci üçüncü kişiler vasıtasıyla gidiyordu. Sayın genel sekreter 3 yıldan beri buraya katılamadı. Acaba İşlerin yoğunluğundan mıydı yoksa bir aksaklık mı oldu onlar ortadan kalktığı işler hafifledi, hakikaten merak ediyor ve kendisine soruyoruz.  Eğer bir açıklama yaparsa seviniriz diye düşünüyoruz” dedi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş da cevap vererek: “Biz çok büyük bir aileyiz. 3 yıl değil bir daha onda hata var, 1.5 yıldan beri katılmıyorum. Bunun sebeplerini dün de söyledim. Bunu Aslında sizler daha iyi biliyorsunuz. Neden katılmadığım konusunda, zaman zaman işlerimizin yoğunluğu nedeniyle katılamadım, zaman zaman başka türlü yoğunluklarımız oldu ve katılamadık ama arkadaşlarımız size gerekli bilgileri verdiler. Biz bundan sonra katılacağız, beraberiz. Her zaman söylüyoruz biz çok büyük bir aileyiz. Mutlaka bu aile içinde sürtüşmeler olacaktır, kavgalarda olacaktır, ama kendi içimizde çözmemiz lazım. Müzakere edelim. Diyaloğa bu zamana kadar giremedik. Onun için benim de sizlere karşı hatalarım oldu sizin de bana karşı hataları oldu. Bunu önemli olan en aza indirgemek. Birbirimize anlayış ve hoşgörü sevgi saygı içinde davranmalıyız. Saygılar sunuyorum bundan sonra beraberiz” ifadelerini kulandı.

Bir sonra ki toplantının günü ve saatinin belirlenmesinden sonra meclis sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber il genel meclisi zonguldak recep demirtaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM