TTK'dan arsa kiralıyorlar...

TTK'dan arsa kiralıyorlar...

TTK'dan arsa kiralıyorlar...
Bu içerik 1215 kez okundu.

OKUL İÇİN TTK ARSASI KİRALANACAK

İl genel meclisi başladı. Mecliste Kozlu İlçesi Kılıç İlkokulu zeminindeki hareketlilik nedeniyle eğitim-öğretim yapılamaması gerekçesiyle okulun yan tarafında bulunan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait olan alana beş derslik bir prefabrik okul yapılması için söz konusu taşınmazın kiralanması kararı verildi...

 

İl Genel Meclisi Eylül ayı 1. Birleşimi yapıldı.

Ağustos ayında verilen ara tatilin ardından, Eylül ayı meclis toplantısının ilk oturumu meclis başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı açılış ve yoklamanın ardından Temmuz ayı toplantısının son oturumunu ait tutanak özetinin okunmasıyla başladı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Kozlu ilçesi Kılıç İlkokulu zeminindeki hareketlilik nedeni ile Eğitim-Öğretim yapılamaması gerekçesiyle okulun yan tarafında bulunan ve mülkiyeti Türkiye Taşkömürü Kurumu'na ait olan alana beş derslik bir prefabrik okul yapılması için söz konusu taşınmazın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kullanılmak üzere 10 yıl süre ile kiralanması konusu görüşülerek kararı görüşüldü.

Kara üzerinde İl Özel İdare Genel Sektereti Recep Demirtaş, açıklama yaptı. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Nebahattin Yılmaz,  Tepebaşı Mahallesi ilkokulu’nu halkın geçiş noktasını okul bahçesi olduğunu ve istinat duvarını altından yol yapılması gerektiğini söyledi.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’da belediye sınırları içerisin olduğunu belirtti ve yinede incelmeyeceklerini söyledi.

DURDUBAŞ, DEVREK-YAZICILAR KÖYÜ İLKOKULU İÇİN DURDUBAŞ BAKIM YAPILSIN DEDİ

AK Parti Devrek İl Genel Meclisi Üyesi Vacit Durdubaş’da, Devrek yazıcı köyündeki okulun acilen ele alınması gerektiğini, bu okulda çok sayıda köyden çocuğun okuduğunu belirti.

FİKRET ZAMAN ŞELALE İÇİN ÖNERGE VERDİ

Ardında CHP Grup Başkan vekili Fikret zaman tarafından başkanlığa Merkez ilçeye bağlı Osmanlı Köyü’ndeki şelalenin turizme kazandırılması gerektiği yönünde bir önerge verdi. Önerge okunduktan sora gündeme alındı. Fikret zaman önerge hakkında konuşmasında şelalenin kesinlikle turizme kazandırılmasını önemli olduğunu söyledi.

Göldağı’nın ise unutulduğunu kaydetti. Bunu üzerine merkez İlçe İl Genel Meclisi Üyesi İsmet Köse Göldağı izin mili parklar ile görüşüldüğünü ve yeni proje uygulanacağını ancak bir iki yıla ihtiyaçlarını olduğunu ifade etti. İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’de aynı şekilde görüştüklerini ifade etti.

Önerge Turizm ve komisyonuna görüşülmesini karar verildi.

ÖZTÜRK SORDU, DEMİRTAŞ CEVAPLADI

Ardından gündem dışı konuşmalar geçildi.

CHP Kilimli İl Genel Meclisi Üyesi Cihat Öztürk, bundan önce en son yapılan toplantıda Göbü’de yapılan deneme asfalt çalışması için özel idarenin para verip vermediğini sordu. İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’da paranın verilmediğini kaydetti.

MANOLYA PARK’A 150 BİN LİRA HARCANDI

AK Parti Grup Başkan vekili İsmail Terzi’de, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a, daha önce yapılan toplantıda özel idare olarak manolya, nergis ve Devrek bastoncular çarşı projelerin ne kadar para verildiği yönünde soru sordu. Bunu üzerine söz alan İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’da, “Manolya park yüzde 50 yüz de 50 BAKKA ve Özel İdare ile yapılıyor. Nergis park’a para verilmedi sadece iş makineleri kullandırıldı. Devrek bastoncular Çarşısına ise BAKKA 4 milyon lira verdi biz ise yaklaşık 150 bin lira ödenek verdik” diyerek cevapladı.

DİLEK KILAV’IN YERİNE SÖZLEYMELİ PERSONEL ALINACAK

Evlilik nedeniyle Zonguldak’tan ayrılan ve Düzce Özel İdaresinde göreve başlayan KUDET görevlisi Dilek Kınav’ın yerine yeni bir sözleşmeli personel alınması konusunda il genel meclisi tarafından oy birliğiyle kara alındı.

Toplantı yarın saat 10.00’da toplanılmak üzer sona erdi

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri il genel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017