BBP Zonguldak heyeti bayramlaştı...

BBP Zonguldak heyeti bayramlaştı...

BBP Zonguldak heyeti bayramlaştı...
Bu içerik 420 kez okundu.

Büyük Birlik Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Tolga Aral Zonguldak İl başkanlığını ziyaret etti.

Kurban Bayramı münasebetiyle Zonguldak'ta bulunan Aral İl binasında İl Başkanı Taner YILDIRIM ve yöneticiler ile bir araya geldi.

Bayramlaşma tebriğinden sonra partililer ile hasbihal de bulunan  Aral burada yaptığı açıklamada ;
"Bizi bir Bayrama daha eriştiren Yüce Rabbime binlerce kez şükürler ediyorum. Milletimizin Türk ve İslam coğrafyasındaki Bütün Müslüman kardeşlerimin bayramını tebrik ediyorum. İslam coğrafyası şu anda kan ve gözyaşı içerisinde Rabbim inşallah bu Bayramı onların kurtuluşuna vesile kılsın. Şu anda baktığımız zaman özellikle Myanmar'ın Arakan bölgesinde Müslümanlara karşı kardeşlerimize karşı ordu ve budist taraftarlarının yapmış olduğu zulümler katliamı varmış durumda. Burada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Myanmar güvenlik güçlerinin uyguladığı 'aşırılıktan' derin endişe duyduğunu belirten açıklamasını ve
Batının, Emperyalist küresel güçlerin , en çok da tabii ki İslam dünyasının yeteri kadar ses vermemesini  şiddetle kınıyorum. Çünkü ses vermekten Şunu kastediyorum  bütün müslümanlar Elbette ki buna üzülüyor ve hepimiz yüreğimizde büyük bir acı hissediyoruz ama İslam Konferansı Teşkilatı örgütünün İslam İşbirliği Teşkilatı'nın hala Özellikle bu hususla ilgili bugün gündemle ilgili toplanmamış olmasını kınıyorum ve bir an önce toplanarak Arakan'daki zulme dur demesini beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum. Gerekiyorsa Birleşmiş Milletler bu konuda bütün uluslararası kuruluşlar harekete geçirilmeli ve arakan'daki zulmün bir an önce  durdurulmasını beklediğimizi buradan ifade etmek istiyorum" dedi.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017