Zonguldak’ta protokol bayramlaşması

Zonguldak’ta protokol bayramlaşması

 Zonguldak’ta protokol bayramlaşması
Bu içerik 553 kez okundu.

ZONGULDAK PROTOKOLÜ BAYRAMDA BULUŞTU

VALİ ÇINAR: “BAYRAMLARIMIZ TOPLUMUMUZUN BİRLİĞİ'NE KARDEŞLİĞİNE BÜTÜN İNSANİ HASRETLERİ HATIRLAMA ADINA ÇOK ÖNEMLİDİR” DEDİ

 

Zonguldak Valiliği tarafından bugün bayramlaşma programı düzenlendi. Ev sahibi Vali Ahmet Çınar misafirleri ile yakından ilgilendi. Müslüman ülkelerinde yapılan katliamları kınayan Vali Çınar, herkesin kurban bayramını da kutladı.

 

Zonguldak Valiliği tarafından geleneksel hale gelen bayramlaşma programı düzenlendi. Bayramlaşmaya AK Parti MDK Başkanı ve milletvekili Hüseyin Özbakır, AK Parti Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Zonguldak İl Jandarma Alay Komutanı Gökhan İnan, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Ev sahibi Vali Ahmet Çınar, misafirleri ile yakından ilgilendi, protokol üyeleri ile birlikte davetlilerle bayramlaştı.

Ardından davetlilere çikolata, kurabiye ve çay ikram edildi.

Bayramlaşmaya katılan protokol yaptıkları açıklamalarda tüm islam aleminin kurban bayramını kutladılar, müslümanlara yapılan zulmü kınayarak şunları söylediler:

AHMET ÇINAR: TÜM ZONGULDAKLILARDIN BAYRAMI KUTLU OLSUN

Vali Ahmet Çınar, “Hepimizin bayramı kutlu olsun mübarek olsun senede iki sefer de olsa Ramazan ve Kurban Bayramı toplumumuzun birliği'ne kardeşliğine bütün insani hasretleri hatırlama adına çok önemlidir. Dolayısıyla bütün Zonguldaklıların ve Tüm İslam aleminin bayramı kutlu olsun. Belki de tüm insanlığın tüm çağların en zalimliklerinin yaşandığı en büyük kitlesel ölümlerin katliamların yaşandığı bir dönemde, İslam'ın felsefesinin, ahlakının ne kadar önemli olduğunu, ne kadar gerekli olduğunu ve aslında insanın bunlara ne kadar muhtaç olduğunu hep beraber görüyoruz. Bunu da bayramlarla, bayramlar vesilesiyle hatırlamak, hatırlatmak beyan etmek istedim. Şu bir gerçek ki gerçekten güçlü olanın Adil ve ahlaklı olması lazım. Dünyada güç adil olanların elindel değil de ahlaksızlığın elindeyse bu zulümler kaçınılmaz oluyor. Dolayısıyla yürekten inanıyorum ki Türkiye Adil ve İslam ahlakı,  milli ahlakıyla bütünleşmiş her türlü kötülük karşısında, yüce ahlak ile güçlü bir devlet olarak gelecekte insanlığın barışına hizmet edecektir. Buna dua ediyoruz ve inanıyoruz.

Katılımın çok güzel olduğunu da belirten vali Ahmet çınar, “Katılım çok güzel. Bu yaz günde, 10 günlük tatilin olduğu bir gün ve bayramda bu kadar kalabalığın olması gayet mutluluk verici. Tabii herkese ulaşmamızı İmkansız ama iş dünyası, şehit ve gazi aileleri, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları kısacası her kesimden temsilciler var. Bu son derece önemli bir bayramlaşma” ifadelerini kullandı

HÜSEYİN ÖZBAKIR: HER GÜNÜMÜZ BAYRAM HAVASINDA OLSUN

-AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’da, “Kurban Bayramı'na bir kez daha kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Bayramlar paylaşmaktır bayramda kardeşliktir. Öncelikle halkımızı kesmiş olduğu tüm kurbanlarımızı Allah kabul eylesin. Tüm Zonguldak halkına milletimize nice kurban bayramlarına kavuşmasını daha diliyorum. Her günümüz bayram havasında olsun. Dayanışmaya ve birlikte olmaya çok daha ihtiyacımız var, Tüm halkımızın bayramını kutluyorum” dedi.

ÜNAL DEMİRTAŞ: BARIŞ VE HUZUR DİLİYORUM

-Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, “Öncelikli olarak tüm Zonguldaklı hemşerilerimizin, Türkiye ve tüm İslam Aleminin mübarek kurban bayramını tebrik ediyorum. Kurban Bayramı bütün Zonguldak, tüm ülkemiz ve İslam alemine önce barış getirmesini, mutluluk getirmesini, huzur getirmesini birlik ve beraberliğin tesis edilmesini diliyorum. Bu duygularla kurban bayramı hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi

ÖZCAN ULUPINAR: SAĞLIK VE MUTLULUK DİLİYORUM

-AK Parti Zonguldak milletvekili Özcan Ulupınar

“Tüm vatandaşlarımıza nice kurban bayramlarına sağlıkla mutlulukla kavuşmasını nasip etsin. Tüm halkımızın kurban bayramını kutluyorum. Hacı adayları hacı oldular, onların da Allah ibadetlerini kabul eylesin. Güle güle gelmeyi nasip eylesin. Müslümanların dünyada yaşadığını acıları görüyorsunuz. Dünyanın birçok ülkesinde bugün bayram Seyran demeden savaşlar devam etmekte. İnşallah yapmış olduğumuz mücadelede bu kanın durmasına vesile olur. Rabbim kesmiş olduğumuz kurbanları kabul etsin. Güzel bir gün, vatandaşlarımıza inşallah nice bayramlara kavuşmak dileğiyle” şeklinde konuştu.

ŞERAFETTİN TURPCU: HEM BAYRAMI HEMDE BARIŞ GÜNÜN KUTLUYORUM

-Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpçu,’da, “Bugün hem Bayram hem de Dünya Barış Günü. 1 Eylül Dünya Barış Günü. Ben bu bayramımızın aynı zamanda Barışa da vesile olmasını diliyorum. Şu anda görev başında olan askerlerimize, Suriye sınırında, terörle ilgili doğuda Güneydoğu'da nöbette olan askerlerimiz onların da bayramını kutluyorum. Daha önceki terör eylemlerinde terörle savaşta şehit düşen askerlerimiz de tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine tekrar tekrar başsağlığı diliyorum. Yaralılara Gazi olanlara uzun ömürler diliyorum. Tüm Zonguldak'ta hemşirelerin halkımızın bayramını tekrar kutlarken 1 Eylül Dünya Barış Günü de kutluyoruz” dedi.

MUHAREM AKDEMİR: HER GÜNÜMÜZ BAYRAM TADINDA OLSUN

-Zonguldak Belediye başkanı Muharrem Akdemir ise. “Gerçekten çok anlamlı bir gün. Özellikle tüm müslümanların en kutsal bayramlarına biri 1 Eylül Dünya Barış Günü’ne denk geldi. Çok değer kazanıyor bugün. Bayramlarda hep sevginin, barış'ın paylaşımın ön plana çıkıyor ve bu duygularla tüm İslam aleminin barış sevgi ve kardeşlik içerisinde olmasını diliyorum. Sadece bayramlarda değil her gün böyle bayram tadında, bayram güzelliğinde olmasını diliyorum. Tüm İslam aleminin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

KAZIM EROĞLU: İSLAM DÜNYASINA BARIŞ GETİRSİN

-TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’da, “Kurban bayramınızın İslam dünyasına ve bölgemizde barış getirmesi temennisiyle halkımızın ve milletimizin bayramını tebrik ediyorum” dedi.

AHMET ALTUN:HUZUR VE GÜVEN..

-Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altın, “Kurban Bayramı'nı tüm Zonguldak halkın ve İslam alemini kutluyorum Huzur Güven içinde geçmesini Cenabı Allah'tan diliyorum” dedi.

ZEKİ TOSUN: MÜSLÜMANLAR OLARA BİR ARAYA GELREK AKAN KANIN DURMASINI DİLİYORUZ

-AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Kurban Bayramı'nın birinci Günü öncelikle Zonguldak'ta hemşerilerimizin ülkemizin ve İslam aleminin kurban bayramını tebrik ediyorum. Dünyada müslümanlara zulüm ve katliamlar artmış durumda. Arakan'da yapılan katliamları kınıyoruz ve bu katliamlar yapanın da yanına kar kalmayacaktır. Bu katliamların durması için tüm müslümanların bir araya gelerek bu akan kanın durmasını diliyoruz. Tekrar tüm Hemşirelerimizin Kurban Bayramı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

KERİM YILMAZ: AKAN KAN DURMALI ARTIK

-Kozlu belediye Başkanı Kerim Yılmaz, “Tüm İslam aleminin ve Zonguldak halkının kurban bayramını tebrik ediyorum. Bu bayramın dünyada akan kanın durmasına kardeşliğin artmasına vesile olmasını diliyorum. İslam dünyası akan kanın durması için Türkiye çok uğraşıyor. Müslümanlara yapılan şiddet ve katliamlar nedeniyle Buruk bir bayram geçiriyoruz” dedi.

NECDET KARAVELİ: TÜM MÜSLÜMANLARDAN DUA BEKLİYORUZ

-İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli’de, “Başta Zonguldaklı hemşerilerimizin kurban bayramını tebrik ediyorum. Ayrıca Türkiye'de ki ve dünyada ki tüm müslümanların Kurban Bayramı tebrik ediyorum. Bayramların mutluluk huzur barış getirmesini cenabı haktan niyaz ediyorum. Ayrıca Arakan'da ki akan kanın durmasını istiyoruz. Bu anlamda da bu konuda da ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını temenni ediyoruz. Tüm Müslümanlardan dua bekliyoruz. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum İyi bayramlar diliyorum” dedi.

METİN DEMİR: HEM MİLİ HEMDE DİNİ BAYRAMIMIZI KUTLADIK

-Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, “Bu yıl takvimin bir güzelliği oldu bize. Hem milli Bayramımız 30 Ağustos Zafer Bayramı hem de dini Bayramımız mübarek Kurban Bayramı peş peşe kutluyoruz. Ben bu Kurban Bayramı vesilesiyle öncelikle Tabii tüm Zonguldaklı hemşerilerimizin, tüm Vatandaşlarımızın ve tüm İslam aleminin kurban bayramını kutluyorum ve inşallah bu Bayramı sağlıklı sıhhatli huzur içinde yeni bir döneme vesile olmasını kapı açar tüm hemşerilerimize Selam ediyoruz” dedi.

ZAFER SAĞLAM: ÇİFTE BAYRAM COŞKUSUNUN İÇİNDEYİZ

-Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanı Zafer Sağlam ise, “Benim önceki söylemek istediğim Ulu önder büyük Atatürk'ün bize emanet etmiş olduğu 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ve peşinden bir gün arayla Kurban Bayramı'nı tüm Zonguldak halkının kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

PROTOKOL ZİYARETLERİ..

Bayramlaşma programının ardından protokol üyeleri

Polisevi, Huzurevi, Gaziler Derneği, şehit aileleri derneğine ziyarette bulundular.

(HABER-ERCAN DEMİR)

kurban bayramı zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM