"Siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor"

"Siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor"

Bu içerik 524 kez okundu.

AK Parti Gençlik Kollarında kongre süreci devam ediyor.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, “Bizim kongreler sürecinde gençlik kolları olarak sloganımız ‘Siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor’ oldu. Bu kapsamda partimiz zaten gençlere nasıl önem verdiğini açıkça ortaya koyuyor” dedi

 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, gençlik kollarında beldelerin kongre süreçlerini tamamladıklarını söyledi.

Bayramdan sora ilçe kongre süreçlerini başlayacağını be.i8rten burhan Onuk, AK Parti’ni gençlere çok önem verdiğini söyledi.

Gençlik Kolları olarak sloganlarının ‘siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor’ olduğunu belirten AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Burhan Onuk, şunları söyledi:

“AK Parti Zonguldak teşkilatları olarak çok şükür kongre birimize Biz de başladık ana kademelerin ardından ilk etapta 5000 üzerinde olan beldelerimiz de nüfusu 5 binin üzerinde olan beldelerimiz de kongremizi gerçekleştirdik Bunlar Filyos, Çatalağzı, Çaydeğirmeni ve Gülüç bu dört beldemizde çok şükür başkanlarımızı seçtik. Onun dışında nüfusu 5000 altında kalan 13 beldemizde de atama usulü ile başkanlarımızı seçtik ve başkanlarımızdan atadık. Yani sonuç olarak AK Parti Zonguldak İl Gençlik Kolları teşkilatı olarak tüm beldelerimiz de kongremizi tamamlamış olduk. Şimdi sırada bizim de ana kademe de olduğu gibi ilçe kongrelerimizde olacak. Onunla alakalı önümüzde 1 aylık bir süreç var. Ekim ayının ilk haftası da inşallah dört içimizde kongremizi gerçekleştireceğiz. Ancak bununla alakalı tam net tarihi henüz belirleyemedik. Bayramın hemen ardından kamuoyuna açıklayacağız. Şimdilik çalışmaları bu şekilde geçiyor.

Bizim kongreler sürecinde Gençlik Kolları olarak sloganımız ‘siyaset gençleşiyor Türkiye büyüyor’ oldu. Bu kapsamda partimiz zaten gençlere nasıl önem verdiğini açıkça ortaya koyuyor. Bnların en büyük örneği bildiğiniz üzere referandumda seçilme yaşı 18 indi. İlk olarak burada zaten gençliğe verilen önemi gördük. Ardından da Parti içerisinde tüzük değiştirilerek ana kademelerde ve ilçe ana kademelerde yönetimlerin yüzde otuzunu gençlerden oluşması gündeme geldi ve kabul edildi. Buralardan da anlıyoruz ki gençlere partimiz çok büyük önem veriyor ve gelecekte Cumhurbaşkanımızın koymuş olduğu hedefleri İnşallah bu gençlerle birlikte ulaşacağımız da ben canı gönülden inanıyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017