TERMİNALDE HARAKETLİ SAATLER

TERMİNALDE HARAKETLİ SAATLER

TERMİNALDE HARAKETLİ SAATLER
Bu içerik 362 kez okundu.

Bayram öncesinde gelişler, bayram sonrasında ise gidişler dolu.

 

Kurban Bayramı öncesinde Zonguldak terminalinde beklene yoğunluk yaşanmadı.

10 günlük tatil ve fındık sezonu için günler öncesinden vatandaşlar gidecekleri yerlere çıkış yaptıkları için, daha çok gelişler yönünde yoğunluk yaşandı

Arefe gününde ise Zonguldak’tan çıkışlarda ise yoğunluk yaşanmadı.

Yolcu firması yetkilisi Yunus Emre Akbıyık, “Birinci bayram gününe kadar İstanbul Ankara ve Bursa bölgelerinden Zonguldak'ta bölgemizde bir yoğunluk olduğunu., bayramın ikinci vöe sonraki günlerinde ise gidişlerde yoğunluk yaşandığını söyledi.

Akbıyık, Bayramdan sonra ise Zonguldak'tan İstanbul yönüne bir yoğunluk olduğunu kaydetti.

Terminalde kimi vatandaşlar yolcuları beklerlerken kimileride il dışına çıkmak için otobüslerle hareket ettiler.

Zonguldak il ve ilçe Otobüsçüler Derneği Başkanı Adil Bahadır’da, “Öncelikle tüm müslüman aleminin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Görüldüğü gibi eski bayramlar yok artık. Sadece gelişler var, dönüşlerde sadece Pazar Pazartesi günleri. Yani 4 günlük bir bayram süresi, uzun bir bayram süresi, 10 günlük tatil fakat yoğunluk yok. Çünkü neden; gidenler zaten gitmişler. Tatile gidenler gitti. Fındığa gidenler gitti. Görüyorsunuz terminalde maalesef eski bayram yoğunluğu yok. O anlamda otobüsçünün de durumu belirli bir seviyede. Biz bu bayramda hiçbir randıman alamadık. Yani şu anda otobüslerin hepsi bugün Karadeniz arabalarına bakıyorsunuz 10-15 kişi var. Oradan gelişler başladı. Tatile gidenler, Antalya’sı olsun Ege’si olsun hepsi gittiler. Şimdi onların dönüşleri başlıyor” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017