OTOBÜSÇÜLERİN UMUDU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDE

OTOBÜSÇÜLERİN UMUDU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDE

OTOBÜSÇÜLERİN UMUDU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDE
Bu içerik 415 kez okundu.

Zonguldak il ve ilçe Otobüsçüler Derneği Başkanı Adil Bahadır, Bu yaz sezonundan umdukları randımanı alamadıklarını ve umutlarının üniversite öğrencilerinde olduğunu söyledi.

Zonguldak’ta öğrenci sayısını 30 binlerde olduğunu belirten Adil Bahadır, bayram ve yaz sezonundan istedikleri yolcu randımanını alamadıklarını ve zara ettiklerini belirterek şunları söyledi:

“Akaryakıt pahalılığı var, masraflar var, otoban ücretleri var. İstanbul’da yeni köprüden gidiş geliş mazot masrafı 150 lira 200 lira ve çıkışlar arttı. O anlamda otobüsünün para kazanma şansı bu zamanda biraz zor.  Bu yaz mevsimi istediğimiz şekilde gitmedi, Hele Zonguldak çok zayıf. Bu yazı bekledik ama yazdan verim alamadık. Şimdi okul açılışını bekliyoruz. İnşallah daha iyi olur diye düşünüyoruz. Umutlar üniversitenin açılışında. Üniversite öğrencileri bizim için önemli .Zonguldak'ta bayağı öğrenci kapasitesi 30 bini buldu. O anlamda öğrenciler bizim için hafta sonları da olsa  daha uygun oluyor. Ben üniversite öğrencilerine önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM