“ARAKAN’DA MÜSLÜMANLARA SAHİP ÇIKMAK GÖREVDİR”

“ARAKAN’DA MÜSLÜMANLARA SAHİP ÇIKMAK GÖREVDİR”
Bu içerik 683 kez okundu.

 

 

Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Sinan Toprak, Arakan’da Müslümanlara yönelik olharak yapılan katliamı kınadı.

Yönetim kurul üyeleriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Fikr-i Asım Fikir ve Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Sinan Toprak, “Arakan’da ölenler müslüman olduğu için onlara sahip çıkmak ahlaki bir sorumluluğun çok ötesinde bir görevdir. Eyyyyyy dünyanın efendisi geçinenler bu katliama bir dur deyin bebekler, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ayrıma tabi tutulmadan öldürülüyorlar. Bütün müslümanlar bu katliama dur demek için el ele gönül gönüle vermek zorundadırlar. Bize göre bu görev kutsaldır” dedi.

Yapılması gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirten Sinan toprak şunları söyledi:

BÜTÜN MÜSLÜMANLAR BU KATLİAMA DUR DEMEK İÇİN EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VERMEK ZORUNDADIR

“Fikr-İ Asım Fikir Ve Düşünce hareketi olarak bugün burada bulunmamızın sebebi Arakan’da ki din kardeşlerimizin uğradıkları insanlık dışı katliama dur demek ve din kardeşlerimizin sessiz çığlığının sesini tüm Dünya’ya haykırmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Burası şu gördüğünüz yer Arakan’da 3 milyon müslüman yaşıyor. Bugün kaç kişi kaldıklarını bilmiyoruz. Yarın kaç kişi kalacaklarını da bilmiyoruz. Bildiğimiz bir gerçek var ölenler müslüman öldürülenler başka dindense kimsenin kılı kıpırdamıyor. Biz Türkiye cumhuriyeti devleti olarak bu konuda bütün dünya ya haykırıyoruz burada bir katliam var. Devlet başkanımız bütün dünya’ya karşı bu zulmü haykırarak durdurmaya gayret gösteriyor. Biz Türk milletinin evlatları olarak geçmişte olduğu gibi bugünde mazlumlara sahip çıkmaya devam ediyoruz yeryüzünde hangi dinden ve hangi milletten olursa olsun zulme uğrayan bütün mağdurlara bir can taşıdıkları için sadece ve sadece insan oldukları için, onlara sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz. Arakan’da ölenler müslüman olduğu için onlara sahip çıkmak ahlaki bir sorumluluğun çok ötesinde bir görevdir. Eyyyyyy dünyanın efendisi geçinenler bu katliama bir dur deyin bebekler, çocuklar, kadınlar ve yaşlılar ayrıma tabi tutulmadan öldürülüyorlar. Bütün müslümanlar bu katliama dur demek için el ele gönül gönüle vermek zorundadırlar. Bize göre bu görev kutsaldır. Devletimiz bu konuda gereken öncülüğü yapmış durumdadır. Bizler yapılması gereken ne varsa hepsini yapmaya hazırız. Sebebi ne olursa olsun insan öldürmek dinimize göre yasalarımıza göre ağır suçtur bu suçu işleyenlerin dini ve milliyeti önemli değildir. Katil katildir. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun mağdurların ve mazlumların yaşadıkları zulme sessiz kalamayız insani ve ahlaki olarak bu katliama dur demek zorundayız. Çünkü bizler asırlar boyunca üç kıtaya hüküm sürmüş ecdadın torunlarıyız şanlı ecdadımız islam coğrafyasının her karış toprağında mazlumların koruyup gözeteni, sahip çıkanı ve de adalet tesis edicisi olmuştur. Bu noktadan hareketle Türk sancağının gölgesinde yaşayan ve islamın nurunu kıyamete kadar sürdürecek olan, tüm İslam coğrafyasındaki mazlum kardeşlerimizin dün olduğu gibi bugünde, yarında yanındayız. Zalimlere karşı dik ve dirayetli duruşumuzu sonuna kadar gösterecek. Asımın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek, çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek. Değerli basın mensupları kahraman büyük Türk milleti hepinizi yüce Allah’a emanet ediyor saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017