‘Evraklarda çok büyük yolsuzluklar gördüm’(VİDEOLU)

‘Evraklarda çok büyük yolsuzluklar gördüm’(VİDEOLU)
Bu içerik 1400 kez okundu.

İnşaat mühendisi ve Mavi Kent Yapı Kooperatifi eski Başkanı Erol Yaşa’dan iddialara cevap 

 

İnşaat mühendisi ve Mavi Kent Yapı Kooperatifi'nin eski Başkanı Erol Yaşa, iddiaları cevap verdi, üyelere seslendi. 

Bir takım eleştirilere mağruz kaldığını belirten Yaşa, yasal hakkını da kullanacağını belirterek yapılan yolsuzlukları gün yüzüne çıkartacağını söyledi. 

2105 yılında kooperatiften ayrıldığını belirten Yaşa, “Ali Cesur yönetime geldi. 9 kata kadar bizim tarafımızdan yapıldı ve insanlara bir daire değil, ikişer daire bıraktım. Ben Zonguldak’tayım. Ben sesimi Kooperatifin üyelerine duyurmak istiyorum.  35’e yakın daireyi kooperatif yöneticilerine karşılıksız olarak verdim. Bunlarla alakalı hiçbir ödeme almadılar” dedi.

‘TÜM BELGELERİ SAVCILIĞA TESLİM ETTİM’

 Kooperatif üyelerini 2017 yılı itibariyle 4 trilyon 970 milyar borçlu gösterildiğini iddia eden Erol Yaşa: “31.12.2016 tarihinde B Blok, yapılmamış İnşaat'ın 4 milyon liralık faturasını yapılmış gibi kooperatifin hesaplarına koyarak adam başı 62 milyar lira kooperatif üyelerini borçlu gösterdiler. Tüm belgeleri savcılığa teslim ettim" dedi.

 ‘YASALARA GÖRE HÜKÜMSÜZ SATIŞLAR VAR’

35’e yakın taşınmazın devredildiğini belirten Erol Yaşa:  “Tapu Sicil Müdürlüğü’nün yapmış olduğu yasalara göre hükümsüz satışlar var. Tapu sicile dilekçelerimizi yazdık bildirdik. Ama Tapu Sicil Müdürlüğü’nde ferdileşme adı altında bu işlerin yapıldığı söyleniyor. Burada ferdileşme söz konusu değil. 80 daire var. B blok’ta daha ruhsatı alınmamış bekliyor. Ferdileşme demek Kooperatifi'in sonlanmasına doğru yani kooperatifin tasfiye edilmesi için yapılan bir eylemdir. Yani bununla alakalı genelgeler de var. 7 trilyona yakın fazla ödeme yapılmıştır" dedi.

 ‘DOĞMAMIŞ YETİMİN HAKKINI İSTANBUL'DA Kİ BİRİLERİ ALIP GÖTÜRMESİN’

 “Neden öyle bir iftira size atıldı, neden üyelerin haksızlığa uğradığını düşünüyorsunuz? Amaç ne, sizden istenen ne?” sorusuna cevap veren Erol Yaşa: "Kooperatifin Başkanı istifa etti, Savcılığa gitti ve suç duyurusunda bulundu bu yolsuzluklar ile alakalı. Yani onu da şöyle söyleyeyim. Sözleşme yaptık, aramızda danışmanlık sözleşmesi. Ondan sonra evraklara bakmaya başladığımda çok büyük yolsuzlukların olduğunu gördüm. Kooperatifte üç tane yönetici var. 163 sayılı kanuna göre hareket etmiyorlar. Kongre yapılsın diyoruz. Kongre yapılmasını istemiyorlar. Kilimli'de ki doğmamış yetimin hakkını İstanbul'da ki birileri alıp götürmesin" dedi.

‘BEN HALA KİRADA OTURUYORUM’

Kendisinin halen daha kirada oturduğunu ve 700 lira kira verdiğini belirten Erol Yaşa: “Herkes bu paralar nereye kaçtı diyor. Bu paralar bir yere kaçmadı, o binanın dokuzuncu katına kadar ben yaptım, kendi kazanacağım paraları onlara giden 7 trilyon para bana Allah nasip etseydi o paralar benim olacaktı ve ben de hiçbir insanı mağdur etmeyecektim” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM
ANA HABER 17 KASIM 2017
ANA HABER 17 KASIM 2017