Proje 2014 yılında çizilmiş(VİDEOLU)

Proje 2014 yılında çizilmiş(VİDEOLU)
Bu içerik 1522 kez okundu.

Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu'na yapılan 3000 taraftar kapasiteli kapalı tribün yapımına devam ediliyor. 

Tribünlerin 10 Eylül’deki ilk iç saha maçına yetiştirilmesi için hummalı  çalışma  sürüyor. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz,  tatil günü olmasına rağmen stadyuma giderek  çalışmaları yakından takip ediyor. Büyük bir aksilik  olmazsa stadyumu yetiştireceklerini belirten Karayılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi; "Sayın Bakanımızın talimatları doğrultusunda  tribünleri 10 Eylül’deki ilk iç saha maçına yetiştirmek için gece gündüz çalışıyoruz.  Artık son eksikleri gideriyoruz. Elektrik, Su,  Doğal Gaz  abonelik işlemleri yapıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun  tespit ettiği eksikleri gideriyoruz. Az bir işimiz kaldı. İnşallah  10 Eylül’e  hazır olacak.” dedi.

Kapalı tribünlerin  mimari yapısı  hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren Karayılmaz, 2014 yılında çizilen projenin  uygulandığını, ihalenin Ankara’da yapıldığını anlatan Karayılmaz, sözlerine şöyle devam etti; "Son günlerde tribünlerin fiziki yapısı ile ilgili eleştiriler  yapılmaya başlandı. Hakarete varmayacak eleştirinin her türlüsüne açığız. Makul eleştirileri göz önüne alıyoruz. Eleştiri yapanlar gelsin bir çayımızı içsin. Kendilerine anlatırım. Bu tip projeler Bakanlığımız tarafından  firmalara ihale yolu ile yaptırılıyor. Buranın yapılması ilk 2014 yılında  gündeme geldi. O zamanlar  burası için bu proje çizilmiş. 2014 yılında çizilmiş ve ihalesi Ankara’da Bakanlığımızda  yapılmış. Bu proje için çocuk elimizde büyüdü  diyebiliriz.  Bütünlük aşamasında bazı aksaklıkların olduğunun  farkındayız. Ama  2014 yılında çizilen bir proje. Bitmek üzere. Tribünlerin üstü kapandığında, ara  duvar ve setler Kırmızı-Lacivert renklerde boyandığında  daha güzel görünecek.

Stadın tamamına baktığımızda Açık tribünler ve kale arkası tribünler bu şekilde olmayacak. Oralar tam bir bütünlük şeklinde  olacak. Oraların  projelerini biliyorum. 2019 yılında tribünlerin  tamamı  bittiğinde  çok güzel bir stat olacak. Gecemizi gündüzümüze katarak stadı yetiştirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarımızla birlikte verdiğimiz emeğe saygı gösterilmesini bekliyoruz. İnşallah Zonguldakspor’umuz  içerdeki ilk maçını kendi sahasında oynayacak.” (HABER: ERCAN AYGÜN)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 23 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM