Kurban satıcıları işsizlikten dertli

Kurban satıcıları işsizlikten dertli
Bu içerik 518 kez okundu.

 

“Hayvanlar elimizde kaldı ne yapacağımızı bilemiyoruz”

 

Kurban Bayramı’na son iki gün kaldı ama Kurban satış pazarında esnaflar işsizlikten dertli.

Geçtiğimiz sene bu zamanlarda elinde hayvan kalmayan esnaflar bu sene ise adeta hayvanlar elinde kaldı.

Ağıllar halen dolu ve esnaflar satış yapamamanın vermiş olduğu hayal kırıklığı ile perişan oldular.

BENİM ZARARIMI KİM KARŞILAYACAK

Esnaf yılmaz Helvacı, “Benim şu anda 7 hayvanım var ve elimde kaldı, perişan haldeyiz. Bu hayvanların Muş’tan getirdim yem’in torbasının 75 liraya alıyorum, saman torbasını ise 22 lira. Ben hayvanımı 8 liraya mal ediyorum ama şimdi 7 bin lira veriyorum. Benim zararımı kim karşılayacak mahvolduk perişan haldeyiz” dedi.

MALIMIN YARISI ELİMDE KALDI

Esnaf Ali taş ise, “Malımın yarımsı elide kaldı. Mahvolduk fiyatlar almış başını gidiyor, alıcı yok, ne vatandaş alabiliyor ne biz satabiliyoruz. Fiyatlar fahiş. Bir torba yem 70 lira. Çadır parası bekçi parası, kereste parası, yer parası derken mahvolduk birde belediye bizi sıkıştırıyor. Rezil olduk. Velhasıl hiçbir tadı alamadık. Belediye ceza kesiyor bir de ne kadar da kime vereceğiz” diye konuştu.

PİYASA ÇOK DÜŞÜK

Esnaf Mehmet Aslan’da, “Satışlardan hiç memnun değiliz. O kadar zayıf ki 14 maldan şu anda üç tane mal satabildim. Piyasa çok düşük. Piyasa düşük olduğundan da mağduruz, Borcunuz var malımızı satmak istiyor ama müşteri yok bir umutla geldik ama umutlarımız kırıldı. Allah büyüktür. Allah herkese nasibini verir. Son iki günümüz kaldı. İki günde Allah ne verir . Satabildiğimizi satmaya çalışacağız. Satamadığımızı da bakmaya devam ederiz” ifadelerini kullandı.

UMUDUMUZ ARİFE GÜNÜ

Esnaf kadir Özbayar ise, “Satışı çok düşük bu sene sıkıntılıyız. Geçen seneki fiyatlarlardan veriyoruz ama yinede alıcı yok. Arife gününde bir şey olacağını zannetmiyorum ama yinede umutluyum” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCANH DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017