Bayramda kan vermeyi unutmayın(VİDEO)

Bayramda kan vermeyi unutmayın(VİDEO)
Bu içerik 541 kez okundu.

Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Selim Alan, vatandaşlara seslenerek kan bağışı çağrısında bulundu.

Vatandaşları kan vermeye davet ettiğini belirten Selim Alan, “Bayram tatili uzun sürecek. Bu sebeple bizde bayram tatili boyunca kan noktasında şehrimizde bir sıkıntı yaşamamak adına insanlarımızın kan ihtiyacında bir sıkıntı olmaması için çalışmalarımıza il çapında devam ediyoruz. Her gün 2 ekip ilçelerimizde serin saatlerde daha çok olmak kaydıyla ve şehir merkezinde kan alma birimimizde vatandaşlarımızdan gönüllü kan bağışı bekliyoruz” dedi.

Kızılayı Kan Merkezi Müdürü Dr. Selim Alan, kan bağışı çağrısında bulundu

Selim Alan: “Biliyorsunuz Bayram tatili uzun sürecek. Bu sebeple Bizde bayram tatili boyunca kan noktasında şehrimizde bir sıkıntı yaşamamak adına insanlarımızın kan ihtiyacın da bir sıkıntı olmaması için bugün-yarın çalışmalarımıza il çapında devam ediyoruz. Her gün 2 ekip ilçelerimizde akşamın ilerleyen saatlerinde, serin saatlerde daha çok olmak kaydıyla ve şehir merkezinde kan alma birimimizde vatandaşlarımızdan gönüllü kan bağışı bekliyoruz ki uzun tatil süreci boyunca ihtiyacı olduğu zaman bizler de depomuzda yeterli miktarda her gruptan kanı bulundurup ihtiyaç sahiplerine fayda sağlayalım.

Malum tatil, zaman Havalar sıcak yaz vakti. İster istemez günlük kan bağışı bir parça düşme oldu. İnşallah bayramdan sonra kaldığımız yerden daha yoğun bir tempoyla tekrar depolarımız dolduracağız. Vatandaşlarımızın tedavilerini gecikmemesi adına bir an önce şifa bulup ailelerine kavuşabilmesi için Türk Kızılay olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Zonguldak’ımız gördüğümüz gibi kan bağışına çok duyarlı ve Allah razı olsun hepsinden. Düzenli kan bağışçılarımız her üç ayda bir geliyorlar. Kan bağışı konusunda ailemize yeni üyeler katılıyor. Bizim öncelikle daha önce hayatında hiç kan bağışı yapmamış vatandaşlarımızın Kızılay ile tanışması, Kam vermeyle tanışmasıdır. Çünkü ağaç yaş iken eğilir ve özetle gençlerimizin bu zihniyeti bu bilince şimdi ulaşarak 65 yaşına kadar kanlarını ihtiyaç sahiplerine paylaşarak, hem kendi sağlığına sağlık katarlar hem de hayat kurtarırlar

Kan hepimizin bildiği gibi yaşam kaynağımız, üretilemeyen tek ilaç ve sürekli bir ihtiyaçtır. Vatandaşlarımız sadece bir yakınını veya ihtiyaç anında acil olarak bunu anlıyorlar ama biz istiyoruz ki hiçbir vatandaşımız bu acı çekmesin, bunu yaşayarak öğrenmesin. O yüzden de sağlığın elverdiği şartlarda 18 ile 65 yaş arasındaki tüm vatandaşlarımızı ilçelerimizde olsun, merkezimizde olsun bizlere kan bağışı ile ilgili sormak istedikleri bir şey olduğu zaman ya da kafaları kurcalayan bir şey olduğu zaman sorabilirler, çalışma arkadaşlarımıza sorabilirler ve gönül rahatlığı ile kan verip hayat kurtarabilirler. İşte gördüğünüz gibi bu bağışçılarımız 3 ayını doldurur doldurmaz Allah razı olsun hemen gelerek tekrar kan veriyorlar. Gönüllü bağışları sayesinde biz de vatandaşlarımıza bu iyilikte köprü vazifesi görüyoruz. Dediğim gibi İnşallah bayramınızı şimdiden herkesin bayramını tebrik ediyoruz. Rabbim nice bayramlara ulaşmayı nasip etsin inşallah. Bayram süresi boyunca da bir sıkıntı olmadan kan ihtiyacı olmadan huzurlu mutlu ve sağlıklı bir şekilde hep beraber geçiririz inşallah.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM