“YÜZDE 20.5 ZAM ORANINI YAKALADIK”

“YÜZDE 20.5 ZAM ORANINI YAKALADIK”
Bu içerik 355 kez okundu.

 

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş toplu sözleşmeyi değerlendirdi.

Toplu sözleşmede yüzde 20.5 zammı yakaladıklarını belirten GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalattin Karataş, “26.Dönem Toplu sözleşmeden itibaren bir çığır açtık. Çünkü 2006-2009 muamelesi arkadaşlarımıza söz vermiştik göreve gelmeden önce daimiye geçireceğiz diye. Bu sözümüzü yerine getirmiş bulunuyoruz. 26.Dönem Toplu sözleşmemizde gruplu arkadaşlarımızın çalıştığı sürelerde kömür hakları vardı onları aldık. Ayrıca cumartesi tatilini de çözüme kavuşturduk

27.Dönem Toplu sözleşme geldiğimizde Bu yıl içinde yaklaşık yüzde 20.5 gibi bir zam oranını yakaladık. Futbol müsabakası gibi düşünürsek dakika 89 gibi, yani bir gün kala grevden kurtularak toplu sözleşmemizi imzalamış bulunduk. Arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Maden işçisi arkadaşlarımızın hakkıdır. Bu arada 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum hepimizin bayramı kutlu olsun. Mübarek Kurban bayramımız da şimdiden kutluyorum” dedi.

ÜRETİMİ ARTTIRMAK ADINA MEKANİZE KAZI ÖNEMLİ

Gelik’te mekanize kazı çalışmalarını değerlendiren GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, “Bu şu anda özellikle Gelik İşletme Müdürü Cüneyt Bey ve Müessese Müdürü Fazlı Beyi takdir ediyorum. Şu anda İnşallah 2-3 ay içerisinde gerekli mekanize kazıyla yollumuza devam edeceğiz üretimi arttırma adına” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM