Zeki Tosun, Zafer ve Kurban Bayramını kutladı

Zeki Tosun, Zafer ve Kurban Bayramını kutladı
Bu içerik 346 kez okundu.


AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı.
İl Başkanı Tosun mesajında, Kurtuluş Savaşının destanla taçlandırıldığı Dumlupınar’dan başlayan büyük taarruz sonucu Düşmanın İzmir’den denize döküldüğü Zafer bayramını kutlayıp,  Sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, milletçe birlik ve beraberliğin daha da pekiştirildiği kesilen kurban ile Allaha yakınlaşıp, paylaşma duygularının ön plana çıktığı kurban bayramına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
Tarihe altın harflerle yazılmış olan zaferin bu milletin, tarih boyunca bağımsızlıktan ödün vermediğini ortaya koyduğunu belirten Zeki Tosun 30 Ağustos mesajında  şu görüşlere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde; Kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Zaferi ile tüm mazlum halklara da örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş olan milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.”
AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Kurban Bayramı coşkusunu milletçe yaşadıklarını belirterek mesajında  şu görüşlere yer verdi; “Bizim kültürümüzde, komşusu aç yatarken tok yatmamak, mağdur ve mazluma sahip çıkmak, öksüz ve yetimi sevindirmek vardır. Bayramlarda bu duygularımızı en üst düzeyde sergilediğimiz önemli zaman dilimlerinden bir tanesidir. ‘Allah’a yakınlaşmak’ adına kestiğimiz kurbanlarımızı muhtaç ve yoksullarla paylaşarak İslam’ın verdiği kardeşlik ve yardımlaşmak duygularını yaşadığımız bir zaman dilimindeyiz.  Bu bayram dolayısıyla yakaladığımız kardeşlik duygularımızı hayatın tamamına yaydığımızda, daha yaşanabilir ortam oluşacaktır.

Sevdiklerinden uzak olan ve bayramı buruk geçirenlerin, huzurevinde kalan yaşlılarımızın, bayramda kapısının çalınmasını bekleyen yaşlılarımızın da hatırlanması, bayram sevincini onlarında yaşaması için Teşkilat olarak yanlarında olacağız.

Bu bayramın birlik ve beraberliğimize, kardeşlik duygularımızın pekişmesine, huzurlu bir bayram yaşamamıza vesile olması dileklerimle, başta Zonguldaklı kardeşlerimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramlarını tebrik sağlık, mutluluk ve saygılar sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 20 KASIM
90 DAKİKA 20 KASIM
ANA HABER 20 KASIM 2017
ANA HABER 20 KASIM 2017