“KÖPRÜALTI ESNAFIMIZIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN”

“KÖPRÜALTI ESNAFIMIZIN GÖNLÜ RAHAT OLSUN”
Bu içerik 590 kez okundu.

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, fevkani köprü altı esnafının gönlünü rahat olmasını istedi.

Başkan Muharrem Akdemir, gazetecilerin “Fevkani Köprüaltı esnafı yaptığınız ilk toplantıda başkanla mutabık kaldık açıklaması yapılmıştı.

Sonrasında ise başka bir grup esnaf CHP il başkanı ve milletvekili Şerafettin Turpcu’yu ziyaret etmiş ve esnaflar biz tam olarak anlaşma sağlayamadık güvence istiyoruz diye bir beklenti içinde olduklarını ifade ettiler Bu konuda siz neler söylemek istersiniz?” sorusunu cevaplayarak, ““Biz Tabii kendileriyle uzun uzun konuları paylaştık toplantımızda bunları. Hem üniversiteden biliyorsunuz sözleşme şartnamesinde koydurmuştuk, üniversiteden destek almak kaydıyla. Hocalarımıza geldi kendileri anlattılar bilimsel olarak ve çok rahat bir toplantı olmuştu. Herkesin kafası yattı. Hatta 15 Kasım olarak da boşaltma kararı üzerinde beraber görüştük konuştuk. Hiçbir esnafımız mağdur olmayacak, sıkıntı çekmeyecek. Ben bunu böyle buradan söylemek istiyorum. Kafalarındaki soru işaretleri tamamen kalksın. Kalkmalı da zaten Biz Buradayız. Biz ne söz vermişsek o sözün sözü daima arkasında oluruz her ne olursa olsun. Her ne olursa olsun biz sözümüzün arkasında oluruz. O nedenle hiçbir esnafımız sıkıntı duymasın” dedi.

ŞİDDETLİ YAĞMURDA ÇARŞI İÇİNDE PIK SIKITIMIZ OLMADI

Geçtiğimizg ünlerde Zonguldak’ta şiddetli yağışlar sonrasında çarşı içinde pek bir sıkıntının olaşmadığını belirten Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Zonguldak çalışmayı hak eden bir il. İhtiyacı olan bir il gerçekten. Özellikle tatilde iken yağan yağmur bizi üzdü. Ama her dakika her an takip ettik, telefon görüşmelerimizde talimatlarımızı vererek gerekenleri yapmaya çalıştık. Sıkıntısı olan arkadaşlarımız var tabii ki heyelan Bölgesi olan yerlerde. Onlara geçmiş olsun diyorum ve sorunlarını da çözmeye çalışacağız. Çarşı içerisinde pek sıkıntımız olmamakla birlikte yine de metrekareye 98 metreküp yağmur yağmış. Bu çok büyük bir yağmur gerçekten. Tabii ki yağmur da yağacak ve bizler de belediye olarak ne gerekiyorsa üstümüze düşen yapmaya çalışacağız” ifadelerini kulandı.

EKONOMİMİZ ÇEŞİTLENMELİ

Zonguldak ekonomisini kömüre dayalı olduğunu ancak bunun çeşitlenmesi gerektiğini belirten Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Biz Zonguldak’la gurur duyuyoruz. Bugün Zonguldak’a Atatürk'ün ayak basışının yıl dönümü. Zonguldak ekonomisi kömüre dayalı bir yer olduğu için TTK’da bir zamanlar 55.000 çalışan var iken bugün 7-8 bine düşmüş bir şehirde yaşıyoruz. Bunun mutlaka izole edilmesi lazım, giderilmesi lazım ve bunun peşindeyiz. Nasıl olur, yeni arayışlar içinde olmak lazım, sadece kömüre dayalı değil işte Çaycuma Tarım OSB, Manda OSB’er işte organize sanayiler artı turizmi canlandırmak, bunlar çok önemli şeyler” dedi.

FİLYOS PROJESİ TÜRKİYE’NİNG ELECEĞİNE HÜKMEDEN BİR PROJE

Filyos Projesi’ni sadece Zonguldak ve bölge değil Türkiye’ni geleceğine hükmeden bir proje olduğunu altını çizen Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Özellikle Filyos projemiz mutlaka ve mutlaka Hayata geçirilmeli bir an önce. Buna çok az az ekonomik yatırımlarla değil büyük yatırımlar vererek hayata geçirilmeli yoksa başka türlü bu bitmez. Filyos Projesi Zonguldak’ın değil sadece Karabük ve Bartın'ın geleceğini değil, Türkiye'nin geleceğine de hükmeden bir proje. Bu o anlamda çok iyi değerlendirmek gerekiyor” diye konuştu.x

MAHALELERDE HİZMET ATAĞIMIZ BAŞLIYOR

Zonguldak'ta kaldırım çalışmaları ile ilgili değerlendirmede bulunan Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir şunları söyledi:

“Tabi ben her zaman şunu söylüyorum yıkılmadan yenisi yapılmıyor mutlaka. Boş arazi değil çünkü, boş arsa değil yaptığımız yerler. Mutlaka üzerinde başka maddeler var, araç gereçler var, yapılar var. Bunları kaldırmak lazım, yıkmak lazım, yıkarken ne oluyor; toz duman, bir yağmur yağıyor çamur oluyor. Ama bunun mutlaka yapılması gerekiyor. Yenilenmesi gerekiyor. Biz bunu yaparken de hep söylüyorum alt yapılarını da, su giderlerini, pis su giderlerini, Telekom’unu, enerji hatlarını yenileyerek yapmaya çalıştık ki yaptık ve şimdi kullandığımız malzeme de en az bir süre belirtmek istemiyorum, çok uzun yıllar hiç eskimeyecek şekilde yapmaya çalıştık. Özellikle ona dikkat edin dedik ve dikkat ettirdik. Hayırlı olsun Zonguldak’ımıza. Sadece bu hizmetlerle bitmeyecek. Tabii ki Bitmedi zaten. Mahallelerimizde dokunmadığınız yerlerimiz var. Mutlaka onlara da dokunacağım, hizmetleri yerine getireceğiz ama birçok mahallede gerçekten çok büyük işler yaptık. Kaldırımlarımızı yeniledik, alt yapıyı yeniledik. Özellikle altyapılara daha çok büyük önem gösterdik. Mahallelerimize birkaç nokta daha var. Onları da hallettiğimizi zaman inşallah bundan sonraki yağmurlarda Zonguldak’ın pek sıkıntı çekeceğini zannetmiyorum”

TTK LİMANINA TALİBİZ

TTK limanın Zonguldak Belediyesi olarak talip olduklarını belirten Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “TTK Limanı devri ile ilgili içeriğinde çok ağır bir madde var. TTK kolay kolay liman İşletmesini devredemiyor, anlatabildim mi. Devredemediği için de bu tür şeyleri afaki konuşmamak lazım. Kendim için konuşuyorum bunu. Masaya oturup güzelce konuları konuşup bakanlar düzeyinde çözülmesi gerekiyor. Aksi takdirde çözemezsiniz. Liman İşletmeciliği TTK ile devam eder anlatabildim mi, oradaki ifadeye göre. Ha biz talibiz. Biz talip olursak nasıl Bartın işletiyorsa biz de çok rahat buna muktediriz. Bizim çalışanlarımız takviye yapılarak makineler araç gereçler takviye yapılarak bu liman işletmesinden fevkalade üstesinden gelebiliriz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM