Yasada spor için pay var(VİDEOLU)

Yasada spor için pay var(VİDEOLU)
Bu içerik 808 kez okundu.

 

Amatör Küme takımlarından Zonguldak Belediyespor’un futbol şubesinin lige katılmayacağı konusundaki  haberler ses getirdi. Zonguldak Belediyespor Basın Sözcüsü  Nejat Uludüz, Belediye bütçesinden spora bütçe aktarılması konusunda   madde olmasına rağmen Zonguldak Belediyesi’nden destek alamadıklarını belirtti. Bütçe aktarılması için Belediye Meclisinden yasa çıkması gerektiğini, bu konuda  Meclis üyelerinden destek beklediklerini belirten Uludüz, futbol takımının lige katılamaması durumunda  yönetim olarak istifa edeceklerini söyledi.

OYUNCULARIMIZA TEKLİF YAPILMASI ETİK DEĞİL

Lige katılıp katılmayacaklarının  konusunda net bir durum olmamasına rağmen oyuncularına  başka takımlar tarafından teklif yapılmasının etik olmadığını belirten Uludüz, sözlerine şeyle başladı: “Son günlerde Zonguldak Belediyespor’un Futbol Şubesinin kapatılacağını yönelik bir sözler söyleniyor. Biz yönetim olarak devam etmeyi amaçlıyoruz. Bir kulübün kapatılması ve bir branşın kapatılması kötü bir şey. Sizde takdir edersiniz ki bir kulübün ya da branşın kapatılmasına kolay. Ama bir kulübü tekrar açmak çok zor. Durumumuz  henüz belli değilken oyuncularımıza teklifler yapılıyor. Buda Ahlaki değil. Bayramdan sonra bu konuda net bir gelişme olacak. Biz yönetim olarak ASKF’ye katılım ücretimizi yatırdık.”

AKDEMİR İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Belediye bütçelerinden  spor için pay olduğunu, bu payın Meclis kararı ile aktarılabileceğini belirten Uludüz, sözlerine şöyle devam etti: “Senelerdir hem kulüp başkanı olarak hem de yönetici olarak Zonguldak Belediyespor’a hizmet ettik. Kulüp Başkanımız Abdullah Bakır ile beraber Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Bilgi alışverişinde bulunduk. Bayram sonrası bir kez daha görüşeceğiz. Belediye Başkanımız ekonomik olarak sıkıntılarını söyledi. Yasada Belediye bütçelerinden spora pay aktarılması konusunda madde var. Belediye Bütçelerinin binde 12’si kadar Belediyespor’a katkı yapabilirsiniz. Kdz. Ereğli Belediyespor, Alaplı Belediyespor gibi takımlar bunu yapıyor. Profesyonel liglerde de örnekleri var. 2017 bütçesinin 80 Milyon TL olduğunu söylersek binde 12’si yaklaşık 850 bin lira gibi bir para spora aktarılabiliyor. Biz bu paranın hepsini istemiyoruz. Bize ayda 10 bin lira gibi bir para aktarsınlar futbol, basketbol, tekvando, atletizm ve bilardo gibi branşlarımızda rahatlıkla faaliyet gösterebiliriz. Biz bu paranın hepsini istemiyoruz. Ayda 10 bin TL ile kulübü yürütürüz. Bu paranın aktarılması için Belediye Meclisinin kararı yeter. Bizde Belediye Meclis üyelerinden kararın alınması için destek bekliyoruz.

Belediye Başkanımız kulübün yaşamasından yana. İnşallah meclis üyeleri bu konuda destek verir. Eğer futbol takımımız liglere katılamayacaksa biz yönetim olarak istifa ederiz. Belediyelerin bir görevine  gençlere spor yaptırmaktır. Cenk Şahin Zonguldak Belediyespor alt yapısından yetişti. Her sene  bir oyuncu yetişecek diye bir koral yok. 3-5 yılda bir sporcu Türk sporuna  kazandırabilirsek ne  mutlu bize. Faaliyetlerimizi sürdürmek ve gençlere spor yaptırmak için destek bekliyoruz.” HABER: ERCAN AYGÜN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017