ULUPINAR: BU MİLLET EĞİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

ULUPINAR: BU MİLLET EĞİLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
Bu içerik 238 kez okundu.

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir kutlama mesajı yayımladı. 

Özcan Ulupınar mesajında;

“Tuna nehrinde aldığı abdestle namazını Afrika’ nın kızgın çöllerinde kılan şanlı ecdadımızın süngülerle, silahlarla ve kanlarıyla kazandığı 30 Ağustos Zaferi’ nin 95. yılı aziz milletimize kutlu olsun.

30 Ağustos, tarih boyunca istiklal ve hürriyet inancı ile hareket eden ordumuzun ve milletimizin eğilmez iradesinin sembolü haline gelmiştir. Ay yıldızı gönderden indirmemek, esaret altına girmemek için aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz kanlarıyla canlarıyla vatan yaptıkları bu toprakları bizlere armağan etmişlerdir.  

26 Ağustos’ ta başlayıp 30 Ağustos’ ta büyük bir zaferle sonuçlanan kahramanlık destanlarıyla dolu Büyük Taarruz, topraklarımıza göz diken düşman kuvvetlerinin teslim olduğu, milletimizin ayağa kalktığı, dirildiği, geçmişini unutmadan geleceğine sahip çıktığı tarihin dönüm noktalarından olmuştur.

Birbirimize kenetlenince, birlik ve beraberlik içinde hareket edince, Çanakkale’de olsun, Kurtuluş Savaşı’ nda olsun, 15 Temmuz’ da olsun bu vatanı teslim etmeyeceğimizi, bölünmeyeceğimizi, büyük bir güç olarak varlığımızı devam ettireceğimizi, yönetilmeyeceğimizi aksine tarihe yön vereceğimizi bütün dünyaya göstermiş olduk.

Demokraside, ekonomide, teknolojide, eğitimde, sağlıkta belli bir seviyeye gelen ülkemizi bundan sonrası için muasır medeniyetler düzeyine getirmek hatta üzerine çıkartmak için çabalamalı kendimize bunu gaye edinmeliyiz.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle  istiklal savaşında bizlere bu vatanı bırakmak için canlarını hiç düşünmeden veren başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Türkiye’mizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
EKONOMİK BAKIŞ 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017
ANA HABER 24 KASIM 2017