TGF’den Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na ziyaret

TGF’den Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na ziyaret
Bu içerik 302 kez okundu.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu  ( TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca ve yönetim kurulu, Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile  makamında basının sorunları adına detaylı  görüş alışverişinde bulundu.TGF heyeti olarak yapılan ziyarette, Yılmaz Karaca TGF bu yıl  20 yaşını kutluyor. Ayrıca ASGD, Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı, Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu’da  TGF çatısı altında görevlerini sürdürmektedir ifadesinde bulundu. BİK resmi ilan artışlarımız, halen daha verilmedi.
Karaca , Basın İlan Kurumundan da önemle  bahsederek, 2017 yılı başında verilen fiyat artışlarımız halen daha uygulamaya geçmedi. Yapılan artış sekiz aydır beklemede . Bu fiyat artışlarımızın hayata geçmesini, BİK tarafından alınan komisyonların % 15 ‘den yüzde 8 ‘e çekilmesi, icra  ilanlarının yaygın basından çok yerel basında yayınlanmasını, burada ki ilanların icra müdürlerinin inisiyatifi değil,  konunun yasa ile yerel basın adına tasarruf sağlanmasını talep etti. BİK Genel Kurul seçimi için yapılan  Anadolu gazetecileri temsil
 edilmesi  ve üç gazeteci üyenin seçildiği, seçimin daha şeffaf ve sağlıklı yapılması adına vekalet sisteminin  iptal edilmesini talep etti.
BYEGM ‘ DE SARI BASIN KARTLARI NEDENSİZ İPTAL EDİLİYOR
BYEGM ‘de ki sarı basın kartında yaşanan sıkıntılar, sorunlar  ve kart iptallerine kadar bir çok konuda Karaca başkan tarafından dile getirildi.
Cemiyetlerin illerde tek yetkili olmasını, Oda konumunda görev  yapmasını , yasa ile şekillenilmesi ve önüne gelenin gazete çıkarmasının ağır şartlara bağlanmasını veya kriterler getirilmesine  kadar  bir dizi önlemler , Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na  iletildi.
Daha sonra   Başkan Karaca, basının sorunlarını yazılı dosya ile başbakan yardımcısı Çavuşoğlu’na takdim etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM