ŞEHİT MADENCİ FORMASI TANITILDI(Videolu haber)

ŞEHİT MADENCİ FORMASI TANITILDI(Videolu haber)
Bu içerik 1639 kez okundu.

Zonguldak  Kömürspor Kulübü tarafından bastırılan  3684  şehit madencimizin isminin yazdığı anı formasının tanıtımını yapıldı. Siyah renkte  olan formada maden kazalarında hayatını kaybeden 3684 madencinin ismi yazılı. Formaların tanesi 50 TL’den satışa sunulacak. Elde edilen gelirden belirli bir kısım Şehit Madencilere  aktarılacak.

 Formaların tanımını Kulüp Binasında yapıldı. Başkan Süleyman Caner, Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk, takım kaplanları Mert Caymaz ve  Şevket Güngör’ün hazır bulunduğu toplantıda  formalar görücüye  çıktı.

ŞEHİT MADENCİLERİN İSMİ YAZIYOR

Kulüp Başkanı Süleyman Caner, Şehit Madenciler anısına çıkarttıkları  formalara tüm taraftarların ilgi göstermesi gerektiğini belirterek şunları söyledi “ Arkadaşlarınız güzel bir proje sundular. Bu Sezon giyeceğimiz olan formaların bir tanesinde üzerlerine madende şehit olan kardeşlerimizin isimleri yazıl. Tescilini Basın Sözcümüz Şükrü Öztürk tarafından yaptırıldı.  Formaların birinin üzerine 700’e yakın  şehit madencimizin ismi yazılı. 5 -6 forma da 3684 olan maden şehidimizin ismi yazılacak. Bunları Zonguldakspor yararına 50 TL’den satışa çıkaracağız. Sattığımız her formadan 2 TL Zonguldak’ta faaliyet gösteren Maden Şehit Aileleri Derneğine bağışlayacağız. İnşallah umduğumuz gibi olur. Zonguldakspor yararına çıkaracağımız bu formalar, halkımız ve taraftarımız tarafından ilgi göstermelerini bekliyoruz. İnşallah satışlarımız yüksek olur. Hem kulüp kazanır hem de Maden Şehit Ailelerimize bağış yapmış olacağız. İnşallah bu projede başarılı oluruz ”dedi.

PATENTİNİ ALDIK
 Formanın tasarımı hakkında bilgi veren Basın Sözcüsü Şükrü Öztürk ise şunları söyledi, “Bu proje daha önce Gaziantepspor’un yaptığı bir proje. Şehrin kurtuluşunda şehit düşen kişilerin isimlerinin yazılmazsıyla gündeme gelmişti. Biz Adidas firması ile yapmış olduğumu görüşmede  böyle bir şeyi Zonguldak Maden Şehitleri içinde yapılabileceğini belirttik. Formanın dizaynı için geçen hafta Adana’ya gittik. 3.684 Maden Şehidi var.Bu rakamı Genel Maden İşçileri Sendikasından aldık. Bu konuda onlara da teşekkür ediyorum. Yarım günlük çalışmanın ardından  üzerinde  bir baret ve madencinin çekiç ve tokmağı formaya yerleştirdik. Baretin ışıklandırdığı madenci isimlerinin yazdığı formayı tasarladık. Birkaç alternatif oldu ama bunda karar kıldık. Tabi ki burada yıllardır bir slogan vardı.’Vardır senin renginde şehit  madenci kanı, başarılı ol ki sürsün madencinin şerefli şanı’ diye sloganımız var. Bir avuç kömür çıkarmak için insanlar hayatlarını veriyor. Başkanımıza böyle bir teklif getirdik. Biz bu anlamlı formayı hayata geçirdikten sonra Türkiye Futbol Federasyonundan tescilini aldık. Firma bu formanın dizaynını ve şeklini tescil ettirerek patentini aldı.Başkaları tarafından  yapılırsa cezai işlem uygulanacak. Bunda ki amaç hem kulübe hem de Maden Şehitleri Aileleri Derneğini de katkı sağlanacak. Maçlarda giyilecek bir forma bu.  5-6 forma da 3.684 rakımına yetişiyoruz ”

BU ŞEHİRDE YAŞAYIPTA AKRABASI  MADENCİ OLMAYAN YOKTUR

Şehit Madenciler anısına  yaptırılan formaları ve madenci baretlerini giyen  takım kaptanı Mert Caymaz, Zonguldakspor’un madencileri temsil etiğini belirterek şöyle konuştu “Bu  isimlerin içinden belki tanıdığımız dostlarımızda var. Tanıdığımız akrabalarımız da var. Zonguldaklı olarak bu fikirden gurur duydum. Yapılacaksa da bizim yapmamız gerekirdi. Nihayetinde yaptık çok güzel oldu. Zonguldak’ta olup da Madenci tanıdığı akrabası olmayan yoktur. Başkanımızın dediği gibi Şehit Ailelerine de destek katkı gidecek. Çok güzel bir proje. Ama gereken ilgiyi da taraftarlarımız gösterecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

İLK KEZ  MADENCİ BARETİ GİYDİM

Hayatında ilk kez madenci bareti taktığını belirten başarı  futbolcu Şevket Güngör ise şöyle konuştu “Öncelikle şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Bu şehir işçi ve emekçinin sembolü olan bir şehir. Bizlerde bu şehre laik olan futbolcular olmak istiyoruz. İnşallah hep birlikte taraftarı ile medyası ile yönetimi ve futbolcusu ile Zonguldak’a yakışır bir sezon geçiririz. Bu halka güzel şeyler yaşatırız. “

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ERCANLA OBJEKTİF 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017
ANA HABER 21 KASIM 2017