Advert
Advert

Ekipler o bölgede

Ekipler o bölgede
Bu içerik 1370 kez okundu.


Zonguldak’ta dün gece saatlerinde evleri heyelan riski nedeniyle boşaltılan aileler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte evlerine geri döndü. Ekipler ise bölgede çalışma başlattı. 
Kent merkezinde dün sabah saatlerinde başlayıp gecenin ilerleyen saatlerine kadar etkisini sürdüren sağanak yağmur nedeniyle Çınartepe Mahallesi’nde 5 ailenin yaşadığı bölge boşaltılmıştı.
Heyelan riski nedeniyle evler boşaltılırken 32 kişi geceyi yakınlarının yanında geçirdi. Aileler sabahın ilk ışıklarıyla birlikte evlerine geri döndü.
Enerji firması yetkilileri, belediye ve Türkiye Taşkömürü Kurumu yetkilileri bölgeye gelerek çalışma başlattı. Heyelan riski nedeniyle boşaltılan bir evin yakınında yana devrilen yüksek gerilim direği de zarar görmüş ve gece boyunca bölgeye elektrik verilememişti.
Evlerin yakınındaki bölgede meydana gelen heyelanın büyüklüğü ise günün ilk ışıkları ile netleşti. Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürerken aileler ise yaşadıkları sorunun kısa sürede çözülmesini talep etti. Öte yandan heyelan bölgesinde Nalbant Ailesi'nin sahiplendiği yavru kedi ve köpeğin dostluğu ise görenleri şaşırttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
20 EYLÜL 2017 ANA HABER
20 EYLÜL 2017 ANA HABER
KARŞI KARŞIYA 20 EYLÜL 2017
KARŞI KARŞIYA 20 EYLÜL 2017