Fevkani Köprüaltı esnafı CHP’yi ziyaret etti

Fevkani Köprüaltı esnafı CHP’yi ziyaret etti
Bu içerik 370 kez okundu.


Fevkani köprü altı esnafı Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak il başkanlığını ziyaret etti. esnafları Halk Partisi Zonguldak milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş ile İl Başkanı Ahmet Altun karşıladı

Ilk konuşmayı Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun yaptı. Ahmet Altın konuşmasında. “ Değerli arkadaşlar biliyorsunuz Zonguldak ın ikiye bölünmüş halini bağlayan 60 yıl evvel yapılan bir fevkani köprümüz var. Bu köprünün altında yapıldıktan sonra bölmeder halinde Zonguldak esnafının hizmetine sunulmuş ancak İlerleyen zamanda fevkani Köprüsü'nde yıpranmalar ve eskimeler olduğundan yenilenmesi gündeme geldi bu yenilenmesi gündeme geldiğinde de buradaki esnaf arkadaşların yıllarca Ticaret yaptılar mülk sahibi olldularr. Bugünlerde ellerinden alınıp bunları tahliye yoluyla ben bildiğim kadarıyla htahliye çalışılıyor bu arkadaşlarımız da biz buraya uzun yıllarımızı verdik buraya yatırımlar yaptık mağdur durumdayız buna bir çözüm nasıl buluruz diye benden randevu talep ettiler. Ben de kabul ettim ve bir daha Ankara boyutu olabilir diye iki Milletvekilimiz de burada, şu anda arkadaşları dinleyeceğiz arkadaşlarımızın aldığımız bilgilere göre vekilleri bizim görüşlerine başvuracağız ve arkadaşlarımızın mağdur olmaması için bir çözüm üretmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpçu da yaptığı konuşmada şunları söyledi
“ Zonguldak Cumhuriyet Halk Partisi için çok özel yer. Biz Zonguldaklilara Hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz ve daha büyük hizmetlere İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında edeceğiz .Cumhuriyet Halk Partisi'nin genel iktidarında Tabii.
 Bu esnaflarımızın durumu özel çok uzun yıllarını vermişler.Bu anlamda da bizden başkanımızdan randevu istemişler. Biz de çok mutlu olduk. Zonguldak'ta esnafll iç içeyiz. Bu anlamda hiçbir esnafımızın rahatsız olmaması lazım. esnafımızın rahatsız olduğu yerde halkımız rahatsíz olur. Bbelediyemizde bunlara uygun bir çözüm bulmuştur ama yine de bize de geldiklerine göre belli bir sıkıntıları olabilir. güvencelerini görmek isterler. Bu anlamda da kendilerini dinlemekten burada ağırlamaktan çok mutluyuz” dedi.

Esnaflar adına konuşma yapan Engin ekşii’de  mağdur olmak istemediklerini belirterek Şöyle devam etti
“ yapılacak olan bakımda mağdur olmak istemiyoruz. sağ olsunlar vekillerimiz il başkanımız bize yardımcı olacaklar inşallah. maddelerimiz hazırladık. taleplerimizi hazırladık sunacağız konuşacağız. inşallah yardım edecekler. yani mağdur olmak istemiyoruz. tüm isteğimiz bu. Belediyede yaptığımız toplantıda kesin bir mutabakata varamadık. Çünkü bizim isteklerimiz ile alakalı sözler dışında bir şey yapılmadı. sadece görüşürüleceği söylendi. şu ana kadar herhangi bir şey yapılmadı. doğal olarak biz de kendimizi güvence altına almak istiyoruz. yani yıllardır bu Köprü yapıldığından biri 50 60 yıldır orada esnaflık yapan abilerimiz var. Ben yaklaşık 15 yıldır orada esnafım ama sonuçta herkesin burada bir yatırımı var. Geçindirdiğimiz insanlar var, baktığımız aileler var. Bu kadar insanın mağdur olmaması lazım karşılıklı anlaşma çerçevesinde bu işi çözmemiz lazım” dedi.
Toplantı daha sonra başına kapalı olarak devam etti 
(haber Ercan Demir)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM