CHP’DE KONGRE TAKVİMİ UZADI

CHP’DE KONGRE TAKVİMİ UZADI
Bu içerik 377 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, kongre takvimini ileri bir tarihe uzatıldığın söyledi.

Adalet kurultayı nedeniyle daha önce ertelenen kongre takvimi, bir kez daha değiştirildi. Buna göre ilk olarak 19 Ağustos’ta başlayacağı duyurulan delege seçimleri 26 Ağustos’un ardından bu sefer de 10 Eylül’e ertelendi. Mahalle bazında yapılacak delege seçimleri açıklanan yeni takvime göre, 15 Ekim tarihinde son bulacak. İl ve ilçe kongreleri için de yeni düzenlemeye giden CHP Genel Merkezi, ilk etapta 2 Ekim’de başlaması planlanan takvimi de değiştirdi. İlçe kongreleri 21 Ekim’de başlayacak ve 26 Kasım’da sonlanacak. CHP Genel Merkezi ayrıca, il kongreleri için ise 27 Kasım tarihini verdi.

Kongre tarihlerini uzaması konusunda açıklama yapan CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, “Genel merkezden gelen talimat doğrultusunda, Bayram tatilinin 10 gün uzatılması nedeniyle kongre takviminde 10 gün uzatılmış oldu. Sonuçta geçen dönemde 2 yıl evvel kongrelerini ilçeler hangi tarihte yaptılar ise 2017'de de ondan bir gün sonra yani 2 yıl dolduktan sonra yapılma tüzüğümüzde maddesi olduğu için iki sene evvel yapıldığı tarih hangi tarih ise onun bir gün sonrasına yapılacak. Çanakkale'de yapılan toplantı nedeniyle de Bayram tatilinin 10 güne çıkartılmasından dolayı genel merkezimizden ikinci bir genelge geldi. 10 günlük süre uzatılmış oldu. Bunun dışında takvim de herhangi bir sorun yok” diye konuştu.

TAVSİYE VAR AMA TALİMAT YOK

CHP İl Başkanı Ahmet Altun ayrıca CHP Genel Merkezinin delege seçimlerini mahallerde yapılması için tavsiye kararı bulunduğunu ancak talimatının bulunmadığına dikkat çekerek, yetkinin ilçe yönetimlerinde olduğunu kaydetti.

Başkan Ahmet Altun, “Tüzük yönetmeliğimiz ve seçim takvimin de bize gelen maddeler yazılıdır. Ankara'da genel merkezden delege seçimlerinin mahallelerde yapılmasına dair bir tavsiye var, talimat diye bir şey yok. İlçe Başkanlığı arkadaşlarımız sandıkları nereye koyacaklarını emniyet açısından fiziki şartları açısından nereye uygun görüyorlar ise oraya kurma yetkileri halen devam etmektedir. Tüzüğümüzdeki yazılı maddenin aksini herhangi bir karar gelmiş değildir" ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM