CHP Parti Okulu Zonguldak Genç Akran Eğitimi

CHP Parti Okulu Zonguldak Genç Akran Eğitimi
Bu içerik 519 kez okundu.

CHP’de genç akran eğitimi yapıldı. Genç partililere hitap eden Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkan Vekili Cevat Bulut “Partimizde gruplaşmalar var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Okulu Gençlik Akran Eğitim kapsamında, Zonguldak belediye Başkan vekili ve Meclis Üyesi Cevat Bulut, genç partililere hitap etti.

CHP Parti Okulu Gençlik Akran Eğitimi kapsamında genç partililer CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. 

BULUT: CHP’DE GRUPLAŞMALAR VAR

Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Akran Eğitiminde CHP’li belediye Meclis Üyesi ve Zonguldak Belediye Başkan Vekili Cevat Bulut, genç partililere yaşadığı siyasi tecrübeleri anlatı, siyasete nasıl davranılması gerektiği konusunda örneklemeler sunarak gençlere konuşma yaptı.

Genç partileri tecrübeden anlatan Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi ve Zonguldak Belediye başkan vekili Cevat Bulut, “Hepimiz mükemmel değiliz ama demokraside fikir ayrılıkları da oluyor. Herkes aynı fikirde olacak manasında gelmiyor ama bunların bir de sınırı olacak. Yani eğer hep benim dediğim doğrudur diyorsanız hiçbir yere varamazsınız. Herkesin fedakarlık edeceğiz' noktasının olması lazım.

Bakır Siyasette dargınlık olmaz. Bizim partilerimizde de gruplaşmalar var, bunların yapmamamız lazım. Tamam düşüncelerimiz ayrı olabilir ama en azından bir paydada asgari müşterek tek birleşmemiz lazım” dedi.

Devamında söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Zonguldak Bartın bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz’da “Sayın buut en açık ifadeyle , en yalın şekilde anlattı” diyerek cevapladı.

AKTAŞ: BUGÜNE KADAR 1000’E YAKIN GENCİMİZE EĞİTİM VERDİK

Eğitimi değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Gençlik Akran Eğitimi Eğitmeni Nazlıgül Aktaş, “Öncelikle Cumhuriyet Halk Partisi parti okulu olarak genç akran eğitimi adı altında Türkiye genelinde gençlerimiz sol ve sosyal demokrat değerleri iyi öğrensinler, özümsesinler, benimsesinler ve doğru proje tasarımı dersi ile projeler yaparak sokağa isimler diye biz bir eğitim planladık. Şu anda eş zamanlı 6 ilde, Aralık ayına kadar ise tüm Türkiye'de tamamlamış olacağız eğitimlerimizi. Startlımızı geçen yıl Mayıs ayında vermiştik. Bugüne kadar 1000’e yaklaştı eğitim alan genç arkadaşlarımız. Bu eğitimlerde mutlaka bir saat en az bir saat ‘deneyim konuşuyor’ bölümleri yapıyoruz. Bu bölümlerde Cevat Bulut ağabeyimiz gibi partimize yıllarca emek vermiş ve bunun dışında milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, Parti meclis üyelerimiz gelip bizlerle deneyimlerini paylaşıyorlar ve bizlere Kılavuz oluyorlar bizlerin sorularının yanıt diyorlar” ifadelerini kullandı.

YAVUZYILMAZ: GENÇ KARDEŞLERİMİZE BİRLİKTEYİZ

Eğitim toplantısını değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Zonguldak Bartın bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz’da, şunları kaydetti:

“Ben de Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu Zonguldak Bartın Bölge Koordinatörü olarak genel merkezimize bağlı olarak faaliyet yapan, direk Genel Başkanımıza bağlı Parti Okulumuzun Zonguldak'ta ki eğitim ayağının koordinasyonu noktasında katkı sağlamak için buradayım. Bizler Parti okulu olarak daha üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi olarak gençlerimize verdiğimiz eğitimde ilk adımız; tertemiz, yalın sosyal demokrasinin değerlerini, Atatürk’çülüğü aynı zamanda günün koşullarını ve gerçeklerini anlatmak için ve birlikte değerlendirmeler yapmak karşılıklı etkileşimde bulunmak için buradayız. Gençlere uygun bir eğitim sistemini hem eğlenceli olarak hem de bilgi ve donanımı arttırıcı yönde bir araya getirerek burada gerçekleştiriyoruz. Özellikle partimizin programı tüzüğü ülkeleri tüm bunlarla ilgili eğitimler oluşturuluyor ve atölyeler kuruyoruz. Bu bağlamda Zonguldak’ın farklı ilçelerinden gelen katılan çok değerli bizlere de çok şey öğreten genç kardeşlerimize birlikteyiz. Aynı zamanda Belediye başkanımıza vekaletten’Tecrübe konuşuyor’ kısmında Belediye Başkan vekilimiz, aynı zamanda Belediye Meclis üyemiz Sayın Cevat Bulut ile de birlikteyiz. Kendisine de çok teşekkür ediyoruz. Hoş sohbet ve çalışmalarımız 20 Ağustos süresine kadar devam edecek. Bu eğitime katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

deniz yavuzyılmaz chp zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM