Turpcu: Seçimler şeffaf olacak

Turpcu: Seçimler şeffaf olacak

Turpcu: Seçimler şeffaf olacak
Bu içerik 239 kez okundu.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, delege seçimleri konusunda mahallelerde sandık kurma kararlarını ilçe yönetimini kendi iradelerinde olduğunu söyledi.

Milletvekili Şerafettin Turpcu, delege seçimleri konusunda mahallerde sandık kurulması kararını ilçe yönetimlerin kendi iradesinde olduğunu kaydetti.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, beraberinde CHP İl Başkanı Ahmet Altun ve CHP Merkez İlçe Başkan Vekili Kemal Kara ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti başkanı Derya Akbıyık’ı ziyaret etti.

Ziyarette Şerafettin Turpcu gündemde olan mahallelerde delege seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, delege seçimleri konusunda basında çıkan adaletsizlik yapılacak şeklindeki yazılara üzüldüğünü belirten Milletvekili Şerafettin Turpcu, “Delege seçimleri şahsıma olacaktır, il başkanıma olacaktır, ilçe başkanlarına olacaktır. Yani böyle bir şey olamaz. Bizim parti binalarımız var. Zonguldak veya herhangi bir yerde böyle bir partide işte bunlar olacak şunlar olacak denilmesi kadar komik bir şey yok.  Gülüp geçiyorum. Parti genel merkezi bunlara lüzum hissetseydi zaten tüm Türkiye’de yapılan Zonguldak’ta da olurdu. Bunları genelde ile basit şekilde çözerdi. Türkiye’de ve genel merkezde bir sorun yok ve niye genel merkez biz güveniyoruz. Genel merkez partimizi iktidara hazırlıyor. Olay yok yani. Bunlar gerçekten üzülüyorum. Partimizin ve ülkemizin bu kadar önemli sorunlarla karşı kaşı olduğu bir dönede partimizi Zonguldak’ta böyle anılmasın anlamıyorum. 8 ilçe başkanımız var ve mahallelerde sandık kurma kararı ilçe yöneticilerinin kendi iradelerindedir. İl başkanı da burada sadece tavsiye kararı verir. Ben olayım, il başkanı ilçe başkanlarım olsun Türkiye’de adalet arayan bir parti olarak zerrece şeffaflıktan uzak olmayacak. Nerede olursa olsun böyle bir şey olamaz. Seçimler şeffaf olacak” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 24 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017