ÜYELERİMİZİ HİÇE SAYDILAR

ÜYELERİMİZİ HİÇE SAYDILAR
Bu içerik 591 kez okundu.

 

Deniz Yavuzyılmaz, CHP Merkez İlçe'nin kararına sert tepki gösterdi

 

ÜYELERİMİZİ HİÇE SAYDILAR

 

*** CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, Merkez İlçe'nin delege seçimlerinin parti binasında yapılması yönündeki kararına sert tepki gösterdi.

 

*** CHP Merkez İlçe yöneticilerinin hiçbir gerekçe göstermeden böyle bir karar almasının, partinin kurumsal kimliğinin dışında hareket etmek anlamına geldiğini ve CHP üyeleri ile CHP'ye oy veren 135 bin seçmenin hiçe sayıldığını söyledi.

 

*** Açıklamasında, CHP Merkez İlçe yöneticilerine sert eleştiriler yönelten ve mahallelere sandık kurulmasının gerekçesiz olarak engellendiğini vurgulayan Deniz Yavuzyılmaz, "Sandıkların mahallelerde kurulmasının kime ne zararı var" şeklinde konuştu.

 

*** CHP üyelerinin sandıkların mahallelerde kurulması için başlatılan imza kampanyasına büyük destek verdiğini ve bu konuda toplanan imzaların CHP Genel Merkezi'ne aktarıldığını söyleyen Yavuzyılmaz, bazı üyeler tarafından gerek bizzat, gerek noter yolu ile Merkez İlçe'ye yapılan başvuruların ise görmezden gelindiğini belirterek, alınan yanlış karardan ivedilikle dönülmesi gerektiğini ifade etti.

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz açıklamasında şunları söyledi :

 

" Partimizin Merkez İlçe kongre sürecinde, Merkez İlçe maalesef kurumsal kimliğinin dışında hareket ederek kendilerinin de aday ve taraf olduğunu beyan ederek tarafsızlığını yitirmiş, kendi tarafları haline gelmiştir.

 

Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partili üyeler olarak, sandıkların mahallelerde kurulması için yaptığımız kampanyamızdaki imzaları, tarafsız bir merci olarak görev yapan Genel Merkezimize aktardık.

 

Aynı zamanda üyelerimizden bir kısmı bu konudaki taleplerini bizzat merkez ilçeye giderek, bir kısmı da elden veya noter kanalıyla ilçeye dilekçelerle aktardılar, resmi başvuruları yaptılar.

 

Buna rağmen merkez ilçe hiçbir mantıklı gerekçe göstermeden, delege seçimlerini en demokratik yol olan sandıkların mahallelerde kurulması yoluyla değil, ilçe binasında yapmak kararı aldığını beyan etmiştir.

 

Sandıkların mahallelerde kurulmasını merkez ilçe neden istememektedir? Gerekçeleri nelerdir?

 

Üyelere bu gerekçelerini açıklamışlar mıdır?

 

Sandıkların mahallelerde kurulmasının kime, kimlere ne zararı vardır? 

Zararı değil aksine onlarca faydası vardır.

 

Seçim güvenliği, sandık güvenliği, hasta, yaşlı, hamile oy kullanacaklar için, üyelerimizin üzerinde baskı oluşmaması için, mahallelerde demokrasi örneği sunmamız için sandıkların mahallelerde kurulması gerekmektedir.

 

Bir binanın 5.katına 19 sandık koyup 1000kişiyi merdivenlerde itiş kakış baskı altına alarak oy kullandırmak istenmesi üzücüdür.

 

Bu karar, partimiz üyelerine ve Zonguldak'ta partimize oy veren 135bin vatandaşımıza yönelik bir hiçe saymadır.

 

Sandıkları mahallelerde kurmama kararı yanlıştır ve bu kararın ivedilikle değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Üyelerden bir talep gelmemiş olsa dahi sandıkların mahallelerde kurulması yönünde bir karar alınması gerekirken, üyelerin talebi ve kamuoyu oluştuğu halde, bu demokrasi taleplerini görmezden gelmek, üyelerden ve gerçeklerden bir haber olup, kopuk olmak anlamına gelmektir.

 

Bizim partimizde egemen olan üyelerimiz, seçmenlerimiz, halkımızdır ve onların demokrasi talepleridir.

 

Alınan bu yanlış karar ivedilikle düzeltilmelidir.

 

Saygılarımı sunarım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KELLER KÖYÜ MUHTARI
KELLER KÖYÜ MUHTARI
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM
GÜNE BAŞLARKEN 21 KASIM