“Yeni hastane yeri için geldiler”

“AK PARTİ MİLLETİN SEVDASIDIR”

“Yeni hastane yeri için geldiler”
Bu içerik 2151 kez okundu.

AK PARTİ İL BAŞKANI ZEKİ TOSUN 16.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

 

AK Parti İl Başkanı zeki tosun, partisinin 16. Kuruluş yıldönümünü kutladığını söyledi.

Ankara Sincan’da düzenlene kutlama etkinliklerine katıldığını anlatan İl başkanı Zeki Tosun, “Partimizin 16 kuruluş yıldönümünü Ankara Sincan'da kutladık. Teşkilatlarımız da birlikte kurucu genel başkanımızla, Başbakanımız, tüm bakanlarımız, milletvekillerimiz ile oradaydık. Güzel bir kutlama oldu. 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan AK Parti'nin 14 Ağustos 2017’de 16.Kuruluş yıldönümünü kutladık. Coşkulu bir kutlamadı. Cumhurbaşkanımız, kurucu genel başkanımız orada bulunan vatandaşlarımıza, teşkilatı üyelerimize, milletvekillerimize, bakanlarımıza hitap etti. AK Parti'nin kurulduğu günden beri bugüne kadar ülkemiz için milletimiz için yaptıklarını bir bir anlattı. AK Parti'nin bir sevda olduğunu, AK Parti'nin bir millet davası olduğunu, AK Parti'yi milletin kurduğunu yalnız tabelasını sizlerin astığını anlattı Sayın Cumhurbaşkanımız. Coşkulu kutlamalar şeklinde devam etti. Akşam da tekrar ilimize döndük. Ben tekrar AK Partimizin 16 kuruluş yıldönümünü teşkilatlarımız da kutluyorum” dedi.

 

İLLERDE KUTLAMA YAPILMAYACAK

Zonguldak'ta Parti'nin kuruluş yıldönümü ile ilgili bir etkinlik yapmayı düşünüyor musunuz sorusunu Zeki Tosun, “Yok genel merkezimizin bu seneki kutlamalar dediğimiz şey Tabii coşkulu derken biz onu bu şekilde söylüyoruz. Bir tek Ankara'da yapıldı, illerde böyle bir kutlama yapılmadı. Coşkulu derken Sadece güzel bir kutlama oldu. Bu bir tek Ankara'da yapıldı illerde yapılmadı ve yapılmayacak” diye konuştu.

 

HASTANE İÇİN BAKANLIKTAN 2 TEKNİK ELEMAN GELEREK VALİ ÇINAR’IN GÖSTERDİĞİ ARAZİDE İNCELEME YAPTILAR

Vali Ahmet Çınar'ın hastane için yeni yer bulduk bakılacak açıklamasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından Zonguldak'a iki tane müfettiş gönderildi ve gelince inceleme yapıldı şeklinde duyum aldık doğru mudur “sorusuna AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun;

“Dün sağlık bakanından iki teknik arkadaş gelerek araziye baktılar ve incelemeler yaptılar. Buna göre bir çalışma yapıp tekrar bizlere milletvekillerimize valiliğimize ve bakanlığımıza sunacaklar. Ona göre de İnşallah kısa zamanda da hastane yeri için karar verilir ve bir an önce başlar. Gelen bu iki kişi Vali beyin geçen hafta yaptığı açıklamada ifade ettiği TTK eğitim hocanın karşı mevkiinde bulunan alanda inceleme yaptılar dün itibariyle ona göre de bir çalışma yapacaklar. Takdir edersiniz ki bu teknik bir konu hastane yapılacak yer konusunda gelen kişiler uzman kişiler onlar bakacaklar ve bakana Beye sunacaklar. Ondan sonra inşallah Orası mı yada eski yer mi nasıl olacaksa bilemiyorum İnşaat başlar” Diye konuştu.

 

VALİ BEYLE KONUYU GÖRÜŞTÜM

Siz Vali beyle görüşeceğim dizi söylemişsiniz geçen haftaki yaptığı açıklamanın ardından görüştünüz mü” sorusuna Zeki Tosun, “Evet Vali bey ile görüştük o yerle ilgili orada kendisi güzel bir yer olduğunu söyledi. Ben de o zaman bakanlıklardan gelsin arkadaşlar baksınlar ve onlar karar versin dedik. Bizim baştan beri söylediğimiz bir kere hastanenin ivedi bir şekilde yapılmasıdır. İnsanlarımızın kolay ulaşabileceği, doktorumuzun hemşirenin herhangi bir acil olayda herkesin kolaylıkla ulaşabileceği bir yer olsun istiyoruz.. Orası da o yerlere uygun bir yer ama tabi gelen teknik arkadaşlar incelemeler yaptılar ve ona göre bir rapor sanacaklar ve karar verilecek” dedi.

 

ARAZİ UYGUN MU DEĞİL Mİ BUNA TEKNİK ELEMANLAR KARAR VERECEK

Çınartepe Mahalle Muhtarı Okan Girgin'in arazinin 40 dönüm olduğunu ve hastane için uygun olmadığını yönündeki açıklamasını değerlendiren AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “Bu açıklama ile ilgili bilemiyorum yani ben bir şey söyledim baştan beri. Buna Teknik Elemanlar karar verecek. Buna arazi yapısının uygun mu değil mi teknik elemanlar Karar verecekler. 40 dönüm veya 35 dönüm mü ve onlar tabi ölçecekler bakacaklar. Orada Belki özel şahsi mülklerde vardır Onlara da bakılacak. çok zaman kaybedilecek belki, olmaya da bilir bilemiyorum yani. Bakılmadan bir şey deme şansım yok” dedi.

 

17 AĞUSTOS DEPREMİNİ BİZZAT YAŞADIM

17 Ağustos depreminin yıldönümü ile ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “ Evet 17 Ağustos depreminin yıldönümü. Ben tekrar 17 Ağustos depremini bizzat yaşayan biri olarak Allah bize bir daha böyle günler göstermesin diyorum. O gün hayatını kaybedenler rahmetle anıyorum. Tabi o gün ülkemizin başına büyük bir felaket geldi.  Türk Ulusu büyük bir millet. Yaralar hızlı bir şekilde sarıldı ve o bölgeler tekrar ayağa kalktı. Bende o gün karasu’daydım ve depremi bizzat yaşadım. Allah tekrar o acıları bizlere göstermesin” şeklinde konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ak parti zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM