"100 YILDIR BEKLENEN MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLÜYOR"

"100 YILDIR BEKLENEN MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLÜYOR"

Bu içerik 5094 kez okundu.

ZONGULDAK’IN BEKLEDİĞİ İHALE 7 EYLÜL’DE YAPILACAK

"100 YILDIR BEKLENEN MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLÜYOR"

 

Zonguldak merkez İncivez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Cevher, 100 yıllık mülkiyet sorunu çözülüyor” dedi.

İncivez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Cevher, yaptığı açıklamada 2014 yılından beri Zonguldak'ta yapılan Mülkiyet çalışmalarının sonunda 7 Eylül 2017 tarihinde ihaleye çıkartılacağını belirtti.

Zonguldak merkez, Kozlu ve Kilimli’yi kapsayacak olan “Sayısal Kadarstral Harita yapım” ihalesi ile birlikte Zonguldak’ın mülkiyet sorununun çözüleceğini belirten İncivez Mahallesi Muhtarı Hüseyin Cevher şunları kaydetti:

KADASTRO MÜDÜRÜ SUAT ADİL ÇEVİK VE MİLLİ EMLAK MÜDÜRÜ İLE BİRLİKTE BÜYÜK BİR UĞRAŞ VERDİLER

"2014 yılından beri Zonguldak'ta yapılan Mülkiyet çalışmaları sonunda Eylül ayının 7'sinde ihaleye çıkartılacaktır.  Bu müjdeyi Zonguldaklı halkı ile paylaşmaktan gurur duyuyorum. Kadastro müdürü Suat Adil Çevik ve Milli Emlak Müdürü ile birlikte büyük bir uğraş verdiler. İhaleye çıkacak, Zonguldak Merkez Kilimli ve Kozlu ilçelerini kapsayacak üç yerin ihalesi ise Eylül ayinin 7'sinde yapacaktır.  Burada şahsım ve bir de komitem adına teşekkür etmek istiyorum. Zonguldak’ın önünü açacak diye düşündüğümüz bu proje inşallah bir aksilik olmazsa yürürlüğe girerek. Burada insanlar 100 yıldır özlemini çektiği tapularını kavuşacaklardır. Burada tapu tahsis belgesi olanlar sadece kadastro masrafı diyecekler. Tapu tahsis belgesi yazılandan fazla ise eğer kullandığı arsada onların da bedelini ayrı bir şekilde ödemesi yapılacaktır"

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri hüseyin cevher son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
KARŞI KARŞIYA 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM
ANA HABER 22 KASIM