Devrek’ten ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Devrek’ten ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı

Devrek’ten ilk hacı kafilesi dualarla uğurlandı
Bu içerik 436 kez okundu.

Devrek’ten ilk hacı kafilesi düzenlenen merasimle kutsal topraklara uğurlandı. 
Zonguldak’ın Devrek ilçesinden bu yıl hac farizasını yerine getirmek için hacı adayları düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı. Merkez Karagöl Camide düzenlenen uğurlama törenine müftülük yetkililerinin yanı sıra yüzlerce vatandaş katıldı. Kutsal topraklara gitmenin heyecanının yaşayan hacı adayları aynı zamanda da sevdiklerinden ayrılmanın hüznünü yaşarken, mübarek topraklara gitmenin de sevincini yaşadılar.
Toplamda 60 hacı adayının kutsal topraklara uğurlandığını ifade eden müftülük yetkilileri,” İnşallah hacı adaylarımız o mübarek topraklarda hiçi bir sıkıntı çekmeyecekler gerek verilen eğitimler gerekse orada kendilerine eşlik edecek olan deneyimli din görevlilerimiz sayesinde farz olan ibadetlerini rahatça yerine getirebilecekler. Hacı adaylarımızdan bizim isteğimiz görevli arkadaşlarımızı çok iyi dinlemeleri ve birbirlerinden ayrı kalmamaları, kafileyi çok iyi takip etmeliler, aksi takdirde özellikle o mübarek topraklarda sıkıntı yaşayabilirler. Şimdiden adaylarımızın ibadetlerini Allah kabul etsin" ifadeleri kullanıldı.
Uğurlama merasimi sırasında zaman zaman duygusal anlarda gözlerden kaçmadı.

devrek hacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ercan ileri     0000-00-00 Dunya sizlerin sayesinde dibi olmayan karanlikda ayakda duruyor allahim yarabbim dularinizi haciliginizi kabul eylesin amin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017