“920 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

“920 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”

“920 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK”
Bu içerik 363 kez okundu.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, “BAKANLIK OLARAK ZONGULDAK’A SON 14 YILDA 920 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPTIK” DEDİ.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Zonguldak’ı ziyaret etti.
Helikopter ile Zonguldak’a gelen Bakan Erdooğu ilk etapta Zonguldak Valiliğini ziyaret etti.
Bakan Veysel Erooğlu’nu Valilik ziyaretine Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Faruk Çaturoğlu, Vali Ahmet Çınar, Zonguldak belediye Baeşkanı Muharrem Akdemir ile çok sayıda belediye başkanı, AK parti İl Başkanı Zeki tosun ve ilçe başkanları ile bakanlığa bağlı kamu kuruluşlarının genel ve bölge müdürleri ile Zonguldak’taki daire müdürleri katıldılar.
 
Valilikte ziyaret defterini imzalayan Bakan Eroğlu ardından Valilik makamında Milletvekilleri, Vali ve belediye başkanları ile bir araya geldi.
 
Bakan Erdoğlu daha sonra valilik toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyerek yatırımlarını anlatı.
Orman Su ve Meteoroloji alanlarında muhteşem yatırımlara imza attıklarını ve atmaya devam edeceklerini belirten Bakan Erdoğlu, “Orman ve su İşleri bakanlığı olara son 14 yılda 920 milyon TL‘lik yatırım yatık.
Yıllık  9.72 milyon Metreküp içme suyu sağladık. Zonguldak şehir merkezinin 2040 yılına kadar olan içme suyu ihtiyacını karşıladık. 56 derenin ıslahını tamamladık. 14 milon fidanı toprakla buluşturduk. 1 şehir ormanı, 3 bal ornramı ve 16 mesire yeri tesis ettik. Orman köylerinde yaşayan 5.111 aileye 29 milyon TL ferdi proje kredisi ve desteği sağladık. Orman köylülerimiziz için yeni gelir kapıları açtık, Acısı tepesine Meteoroloji radarı kurduk. 7 adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu, 1 adet havaalanı otomatik meteoroloji gözlem istasyonu ve 1 adet deniz otomatik meteoroloji gözlem istasyonu kurduk istasyonu kurduk” dedi.
 
10 GÜNLÜK BAYRAM TATİLİNE BEN MÜSBET OY KULANACAĞIM
Gazetecilerin Kurban Bayramı tatili ile ilgili sorusunu yanıtlayan Bakan Erdoğlu, Salı günü Bakanlar kurul toplanacak ve kara alınacak. Ama benim kendi fikrim 10 günlük tatilin olmasından yanayım. Çünkü insanların akraba ziyaretlerini yapmasını önemsiyorum. Kurbanların kesinler, bayramı doyasıya yaşasınlar isterim. Dolayısıyla ben tatil olması yönünde bakanlar kurulunda müspet yönde oy kullanacağım” dedi.
 
BATI KARADENİZ GELİŞİM PROJESİ
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Erdoğlu, ayrıca Batı Karadeniz Gelişim Projesi hakkında bilgi verdi. Projenin Zonguldak ve bölge açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.
 
MUHARREM AKDEMİR BAKANDAN ELEKTRİK ÜRETİM KONUSUNDA DESTEK İSTEDİ
Toplantıda bulunan Zonguldak belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bakan Veysel Erooğlu’ndan Ultan barajında elektrik üretilmesi konusunda bakandan destek istedi. Bakan Eroğlu’da bürokratlarına dönerek konuyla ilgili gerekli araştırmayı yapmaları talimatını verdi
(HABER-ERCAN DEMİR)

 

veysel eroğlu zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017
KURAN İKLİMİ 19 EKİM 2017