Basketçiler için özel antrenman

Basketçiler için özel antrenman

Basketçiler için özel antrenman
Bu içerik 757 kez okundu.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Anadolu Basketbol çalışmaları Zonguldak’ta yapıldı.

Zonguldak 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda eğitim alan yaklaşık 50 sporcu Site Spor Salonunda  Türkiye Basketbol Federasyonu antrenörleri nezaretinde bir antrenman yaptılar. Türkiye Basketbol Federasyonu Yurt içi faaliyetler Müdürü Necati Güler ve Türkiye Basketbol Federasyonu antrenörü  Batıkan Kumuk önderliğinde çapılan çalışmada farklı antrenman metotları uygulandı. İki grup halinde yapılan çalışmalara 2007-2009 ve 2005-2006 doğumlu sporcular katıldı.

Yaklaşık 3 buçuk saat süren idmanlarda sporcular eğlence ve eğitimi bir arada yaşadılar. Güler ve Kumuk sporculara tecrübelerini paylaşırlarken antrenman sonunda yapılan mini oyunlarla da etkinlik tamamlanmış oldu.Çalışmalar sonunda toplu olarak hatıra resmi çektirildi. Basketbol İl Temsilcisi Adnan Yakut, antrenörler  Necati Güler ve  Batıkan Kumuk’a Zonguldak’ı simgeleyen madenci heykeli  hediye etti.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Türkiye Basketbol Federasyonu Yurt içi faaliyetler Müdürü Necati Güler amaçlarının basketbol alt yapısını güçlendirmek olduğunu belirterek şu bilgileri verdi;” 12 Dev adam Basketbol Okullarının Türkiye turu çerçevesinde Zonguldak’ta yapılan çalışmaları ziyaret ettik. Sporcularımızla  çalışmalar yaptık. Basketbolun alt yapısını  geliştirmek için  çalışmalarımız  sürüyor”

12 Dev adam Zonguldak Bölgesi antrenörü İsmail Öner ise Türkiye’de seçilen 5 ilden biri olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Basketbol Federasyonundan gelen değerli hocalarımız çocuklarımıza eğitim amaçlı antrenman yaptırdı. Çok faydalı oldu. Bundaki amaç basketbolu sevdirmek ve alt yapıdan oyuncu yetiştirmektir.”

HABER: ERCAN AYGÜN

12 Dev Adam zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017