“ASFALTLAR TAMAMEN BİTECEK”

“ASFALTLAR TAMAMEN BİTECEK”

“ASFALTLAR TAMAMEN BİTECEK”
Bu içerik 859 kez okundu.

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Nejdet Karaveli, Eylül ayının 15'ine kadar hedeflemiş olduğumuz programları tamamını bitirmek istediklerini söyledi.

Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Nejdet Karaveli, Yol ve su çalışmalarını değerlendirdi.

Şu anda birinci kat asfalt da ilin tamamında %50 seviyesine gelmiş durumda olduklarını belirten Necdet Karaveli, Kurban Bayramı’na kadar asfaltların %75, 80 seviyesini yakalamayı hedeflediklerini kaydetti.

Karaveli standardı yüksek kalitesi yüksek olan yollar yapmak istediklerini ve bu anlamda gayret içerisinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

BİZ PROGRAMLAMIŞ OLDUĞUMUZ ASFALTLARI TAMAMINI İNŞALLAH BİTİRECEĞİZ

"Yaz ayındayız bizim programlarımızın özellikle yol anlamında yoğun olduğu zaman. Biz de bölgenin tamamında çalışmalarımızı devam ettiriyoruz inşallah eylül ayının 15'ine kadar hedeflemiş olduğumuz programların tamamını bitirmek istiyoruz. Bu anlamda bariz sıkıntılarımız var. Ama üstesinden gelmeye çalışıyoruz.

İl Özel idaresindeki arkadaşlarımızla beraber gayret içerisindeyiz. Şu anda birinci kat asfaltla da ilin tamamında %50 seviyesine gelmiş durumdayız. Asfalt temel hazırlığı olduğu ilçelerde de yüzde doksanlardayız temel hazırlığı bitirmek üzereyiz. İkinci katlarla ilgili bir sıkıntımız var. Bu sıkıntıyı da önümüzdeki hafta çözüp elimizdeki ikinci kat asfaltların tamamını uygulamak istiyoruz. İnşallah kurban bayramına kadar asfaltlar da %75, 80 seviyesini yakalamış olmak istiyoruz. Bu konuda gayretlerimiz devam ediyor. Rotmix ve sıcak karışım çalışmaları, yama çalışmalarımız tüm hızıyla bölgede devam ediyor. Sadece 'bsk'  asfalt yapımı ile ilgili bir sıkıntımız var. Bu da ödenek sıkıntısı. Eğer ödeneğimiz Eylül ayı içerisinde gelmez ise bsk' asfaltları ertelemek zorunda kalacağız. Köydes ödeneğinin %50’lik bölümü ile ilgili bir sıkıntı var. Oda inşallah Eylül Ayı'nın ilk haftası gibi hesaplarımıza yansıyacak.

Biz programlamış olduğumuz asfaltları tamamını inşallah bitireceğiz. Kilimli ilçesinde köprü istikametinden, Şirin köye giden istikamette bir sıkıntı vardı. O bölgede emisyonlu asfalt denemesi yapmıştık. Ancak emilasyon asfalt çalışması olmadı. Oradaki sıcak asfalt çalışmamız şu anda Şirin köyü geçti ve hedeflediğimiz noktaya kadar gideceğiz. Oradaki asfalt çalışmasını tamamlayıp insanların hizmetine sunacağız. Biz standardı yüksek kalitesi yüksek olan yollar yapmak istiyoruz. Bu anlamda da gayret içerisindeyiz. İnşallah bu yılki asfaltı programlarımız %90'ın üzerinde hedefe ulaşacak sadece Ereğli bölgesinde, Mütahitten kaynaklanan sıkıntı oldu. Bu sıkıntıları da çözüm noktasına ulaştırmak için gayret içerisindeyiz.

SU İHALELERİ YAPILDI

Su konusunda ihalelerin yapıldığını belirten Necdet Karaveli, “Su anlamında da biz ihalelerimizi yaptık. Bölgedeki su çalışmalarımız devam ediyor. Yaz aylarında su sıkıntısı çeken belli noktalar var. Bu noktaları da elimizden geldiğince tanker ile takviye yapmaya çalışıyoruz. Bazen aksasak ta iyi bir çalışma temposu yakaladık ve inşallah böyle hızımız devam eder. Yıl sonunda da hedeflemiş olduğumuz programları tamamının neticelendirmiş oluruz" dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Nejdet Karaveli il genel meclisi zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017