SANDIĞA EVET !

SANDIĞA EVET !
Bu içerik 630 kez okundu.

CHP’de flaş gelişme yaşandı. CHP Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, Merkez İlçe’de 950 üyeden 712’sinin mahallede sandık kurulması için imza verdiğini ve sandıkların mahallelerde kurulması gerektiğini kaydetti.

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz, delege seçimlerinde sadıkların mahallelerde kurulması yönünde imza kampanyası düzenlediğini ve 700 imza topladığını söyledi.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması yapan Deniz Yavuzyılmaz,  “Merkez ilçede geçtiğimiz dönem yapılan delege seçimlerinde oy kullanan 950 üyeden 712’si mahallelerde sandık kurulsun diye imza verdi” diyerek, Merkez ilçeyi adaletli olmaya çağırdı ve üyelerinin istediği kişiler ile yapılması gerektiğini söyledi, 

Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

HAK HUKUK ADALET DİYEN PARTİMİZİN ÜYELERİN İRADESİNE SAYGI DUYMASINI İSTİYORUZ

 

“Evet bildiğiniz üzere 26 Ağustos ile Eylül 24'ü arasındaki partimizin kongre sürecinde mahalle delege seçimleri gerçekleştirilecek. Bizler de üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda bir kampanya başlattık. Ve sandıkların mahallelerde kurulması için bir mücadele başlattık. Bu aynı zamanda bir demokrasi talebidir. Hak hukuk adalet diyen partimizin ve Atatürk ilke ve devrimlerinin peşinden giden bizlerin her zaman hedeflediği demokrasi yolunun kendisidir.  Bu doğrultuda üye iradesine saygının ve parti içi demokrasiye olan güvenimizin bir göstergesi olarak imzalarımızı bir araya getirdik. Öncelikle şunu söylemek isterim ki, bizim Zonguldak'ta yaptığımız bu çalışma dışında da Türkiye'nin çeşitli İllerinde buna benzer çalışmalar ve alınan kararlar var.  Hatay ilinde Hatay milletvekilimiz ile  il ve ilçe örgütlerimiz hep birlikte karar aldılar ve mahallelere sandıklarını kuracaklar Aynı zamanda yine kararlar aldılar ve dediler ki, biz bundan sonra partimizde  yapılacak tüm seçimlerde ön seçim kararı aldık ve uygulama istiyoruz. Tabii ki, bunlar çok sevindirici gelişmeler. Zira referandum süreci ve ardından gelen tüm süreçlerde hak, hukuk, adalet ve demokrasi diyen insanlar olarak bu yolda yürümeye devam ediyoruz. 

 

Hasta ve yaşlıları da düşünüyoruz

 

Sandıkların mahallelerde kurulmasının şöyle bir önemi var. Öncelikle hasta, yaşlı, hamile ve seçim günü partinin 5. katına çıkamayacak olan üyelerimizi de düşünüyoruz.  Merdivenlerde belki de  yüzlerce kişinin bir anda bulunmasıyla izdiham yaşanabilir. Asansör çalışmayabilir, çayışsa bile asansörde de izdiham yaşanabilir.Öte yandan  her bir üyenin 10 saniyede gibi bir zamanda oy kullanmasının mümkün olmadığını da bildiğimiz için sandıkların mahallelerde kurılmasını istiyoruz.

Bu teklifimizi tüm üyelerimize götürdük,  Söz uçar, yazı kalır diyerek kendilerinden bu taleplerini imzalarıyla desteklemeleri istedik.  Onlar da bu kampanyamıza katılarak  desteklerini verdile. Kapı kapı dolaştık ve imza topladık.” Şeklinde konuştu.

Deniz Yavuzyılmaz, açıklamasanın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Merkez İlçe’nin delege seçimleri tamamlanmadan adaylık açıklamasını eleştirdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017