Zonguldak çevre yolu yapılacak

Zonguldak çevre yolu yapılacak
Bu içerik 2504 kez okundu.

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, Zonguldak Ereğli karayolu için, “Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik dedi.

 

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, Zonguldak genelinde ki karayolları yatırım çalışmaları hakkında çarpıcı bilgiler verdi.

Zonguldak çevre yolu yapılacağı müjdesini veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, çarpıcı bilgiler verdi.

KAPUZ TÜNELERİ İHALESİNE İTİRAZ VAR

Kapuz’ta ki tünellerini ikmal ihalelerin gerçekleştirdiklerini ancak itiraz olduğunu belirten Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Kapuz’da ki tüneli için İkmal ihalesi yaptık Ama iki firmaya itiraz etti. Tekrar geçiyoruz. Mecburen onları değerlendirip sonuçlarını olacağız ki KİK'e (Kamu İhale kurumu) gidecek ve KİK’ten de bir ay içinde netice çıkmasını ümit ediyorum. Yani ihalesi sonuçlanıp da işin sahipleri belli olur olmaz Mithatpaşa tünellerinin her ikisinde de açmam gereken yerler var. Onlarla beraber şimdiye kadar olan yerleri değildi 2018 sonuna doğru orayı bağlamak istiyorum” dedi.

ASIL BÜYÜK PROJE ZONGULDAK’TAN KURUCAŞİLE’YE 145 KM’LİK PROJE

Zonguldak’tan Kurucaşile’ye 145 km’lik proje olduğunu belirten Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Devamında Asıl büyük projeniz Saltukova havaalanına kadar olan kesim. Onun toplam uzunluğu 145 kilometre Yarın Zonguldak'ta Bartın'a kadar olan Kuruca Şile ye kadar olan yol 145 kilometre” dedi.

 

KİLİMLİ İLE SALTUKOVA ARASINDA DA 10 TANE DAHA TÜNELİMİZ OLACAK. PROJESİ 2 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANMIŞ OLACAK

Kilimli-Saltukova arasında 19 tünel daha yapılacağını belirten Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, şunları söyledi: “Burada Kilimli Aslan kayası tüneli ile Mithatpaşa tünellerinin arasındaki kesin dediğim gibi İkmal ihalesi tamamlanacak, ondan sonra kalan Tünelleri de yani Kilimli ile Saltukova arasında da 10 tane daha tünelimiz olacak. Aralarında projesi 2 ay içerisinde tamamlanmış olacak. Geçtiğimiz sene ihale edilmişti proje firmasına. Yoğun bir şekilde sondajlar devam ediyor. Tahmin ediyorum iki buçuk ay içerisinde bizim projeyi tamamlayıp getirirlerse teslim ederlerse, ki bu çok büyük bir iş 2 milyar lira civarında olacak Büyük bir ihtimalle genel müdürlüğümüzün bir ihalesi olacak Burada. İnşallah o ihaleyi de Önümüzdeki aylar içerisinde gerçek değiştirirsek Önümüzdeki sezon devamında da kilimli hattında çalışmalara başlayacağız.”

YÜZÜNCÜYIL KAVŞAĞINDAN BARTIN'A BİR YOLUMUZ VAR

Bartın tarafına giden bölünmüş yol çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Doğu Tarafı bir şekilde.  Ayrıca yine Doğu tarafında Yüzüncüyıl kavşağından Bartın'a bir yolumuz var. Orada bölünmüş yol var ama BSK’lı hale getirmek için proje çalışmaları devam ediyor. Proje çalışması biter bitmez oranında BSK ihalesini yapacağız” şeklinde konuştu.

ÜZÜLMEZ TÜNELİNİ İKİNCİSİNİ DE TRAFİĞE AÇACAĞIZ

Zonguldak-Ankara hattı Zonguldak Devrek üzerinden Ankara'ya bağlayan yol çalışması olduğunu ve bu hat üzerinde çok ciddi çalışmaların olduğunu kaydeden Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, şunları söyledi:

“Zonguldak girişinde bulunan üzülmez tüneline trafiği açtık bir nebze de olsa trafiği rahatlattık. Şimdi 2. tüpte de çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor. Önümüzdeki 15 gün süre zarfında da iki tüpün trafiğe açmayı planlıyoruz ona da verirse inşallah Zonguldak’ın Ankara girişinde bir rahatlama sağlayacağız”

ZONGULDAK ÇEVRE YOLU. 6 TANE TÜNEL 4 TANE VİYADÜK, 5 TANE KAVŞAK VAR PROJEDE. TOPLAM UZUNLUĞU İSE 16 KİLOMETRE

Zonguldak Çevre yolu konusunda önemli açıklamalarda bulunan Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, Zonguldak çevre yolunu ikinci makas mevkiinden başlayacağını söyledi.

Özendi, “Çevre yolu ikinci makasın oradan girecek ondan çıkacak toplam 17 kilometre uzunluğunda olacak çevre yolu muz. 17 kilometrenin hemen hemen 10 kilometresi tünel ile geçilecek. 12 kilometre sağ tüp ve 10 kilometre sol tüp olmak üzere toplamda 20 kilometre tünelimiz olacak. Orada kavşakları mı olacak alt ve üst geçitlerin Biz olacak ve çok devasa bir proje olacak ve Zonguldak rahatlatacak projede bu diye düşünüyorum Çünkü şehir içinde kilitlenip kalıyor trafik. Ereğli telefondan gelen trafik Zonguldak şehir İçine girmeden çevre yolundan Devrek'e Bartın'a devam edebilecek veya Bartın'dan gelen trafik Zonguldak şehir içerisinde girmeden çevre yolundan Ereğli'ye geçebilecek. Projede 6 tane tünel 4 tane viyadük var, 5 tane kavşak var projede. Toplam uzunluğu ise 16 kilometre” şeklinde konuştu.

ÜZÜLMEZ TÜNELİNİ İKİNCİSİNİ DE TRAFİĞE AÇACAĞIZ

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi Üzülmez tünelini ikincisinin de trafiğe yakan zamanda açacaklarını belirterek şunları söyledi:

“İkinci makas da trafikte sıkıntı yaşıyoruz trafiğini rahatlatmak için çözümler arıyoruz. Zonguldak çevre Yolu'nun başlangıç projesi orası orada projesi devam ediyor Zonguldak çevre yolu tamamen tünel viyadük olarak onu buradan başlayacak. İkinci makas noktasından başlayıp ta dağılan içinden tünellerle geçip Kozlu’nun ilerisinde Ilıksu’ya bağlanacak. Ben onun başlangıç noktası tayini bu dediğimiz ikinci Makas Mevki orada devam sana bir kavşak oluşacak yalnız uzun vadeli bir iş bu kavşak oluşuncaya kadar geçecek sürede En azından orayı bir rahatlatmamız lazım”

GÖKGÖL TÜNELİ REHABİLİTE EDİLYECEK

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Ankara yolunda Sadece tünelinde yeni tipi trafiği açtık eski Tünelde Rehabilitasyon çalışmaları devam ediyor. Yılbaşı gibi inşallah onu da bitirmeyi planlıyoruz. Gökgöl tünelini geleceğiz trafiği yan taraftaki köprüden olacağız Gökgöl Tünelini rehabilite edeceğiz” dedi.

ZONGULDAK EREĞLİ KARAYOLUNDA YÜZDÜK YÜZDÜK KUYRUĞUNA GELDİK

Ereğli karayolunda yüzdük yüzdük kuyruğuna geldiklerini belirten Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, şunları söyledi:

“Bir başka çalışmamı istiyor Zonguldak’ın batısı Zonguldak Ereğli ye bağlayan karayolu Burası da yıllardan beri hakikaten kangren olmuş durumda çok uzun süredir inşaat halinde belli bir rahatsızlığın farkındayız ama yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Zonguldak Ereğli hakkında da hedefimiz 2018 Sonu. Bu sene sonunda ciddi anlamda bir rahatlama olacak, yüzde 80 85 oranında bitecek. Kalan %100 20'lik kısımda 2018 sonuna kadar bitecek. Kozlu Kavşağı hariç 2018 sonunda Ereğli yolunda hiçbir işimiz kalmayacak”

KOZLU’YA YENİ KAVŞAK YAPILACAK

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, Kozlu’ya yeni kavşak yapılacağını belirterek şunları söyledi:

“Kozlu'da yeni bir kavuşacağımız olacak. Şu andaki mevcut köprü belediye başkanımız biliyor ekonomik ömrünü doldurmuş durumda güvenli değil o köprü ile ilgili teknik ekibimiz incelemesini yapıldı ve karar verildi orası için proje ihalesi yaptık. Kozlu’da oraya çok büyük bir kavşak yapacağız”

KOZLU VİYADÜK SEĞMENTENİ İNŞA EDİYORUZ

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Biz şu anda Kozlu viyadüğün de kapama seğmentini inşa ediyoruz inşallah Eylül 15 Eylül sonu gibi Kozlu büyüdüğünde trafiği açmayı planlamaktayız.

Değirmenağzı 1, Değirmenaltı-2 Gökgöl Tünelleri ve Kozlu viyadüğünü Entegre edeceğiz” dedi.

EREĞLİ KAVŞAĞINDAKİ EVİN KAMULAŞTIRILMASI İÇİN BAKANLAR KURULU KARAR ÇIKARDI

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Ereğli yolu üzerinde Bayat köyü yol ayrımında bir heyelan yaşamıştık orada kavşak inşaatımız halen devam ediyor devamında Ereğli kavşağında kamulaştırmadan dolayı tıkanıp kaldığımız bir yer vardı. Sağ olsun konuyu genel müdürümüz aktif ettirdik ve bakanlar kurulu karar çıktı. Sadece Ereğli kavşağını kamulaştırmak için bakanlar kurulu kararı çıktı, karar resmi gazetede yayınlandı hemen işlemlere başladık Ve tahmin ediyorum bir buçuk ay içinde o Ereğli kavşağındaki inatçı vatandaşın evini kamulaştırılarak Nihayet kazma vurabilecek kıştan evvel de inşallah Orayı da Ereğli Karşıyaka'da işler hale getirmeyi planlıyoruz. Yıllardan beri orası İnşaat halindeydi ve insanlar çile çekiyordu” dedi.

EREĞLİ ÇEVRE YOLU 19.3 KM OLACAK

Ereğli çevre yolu hakkında bilgi veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Bir başka çevre yolu ise Ereğli çevre yolu. Ereğli'ye de çevre yolu planlamaktayız Ereğli çevre yolunda şu anda onaylanan projesinde göre uzunluğu 19.3 kilometre olacak. Yol Ereğli OSB’nin içinden geçeceği için Ereğli Belediye Başkanının ricası üzerine yeniden bir proje yapıldı. 7 kilometrelik kesim projesi değiştirildi. Değişiklik yapılan proje onaylandı ve proje çalışmaların son safhaya geldi” diye konuştu.

DEVREK-EREĞLİ ARASINDAKİ YOL DA ÇALIŞMALARIMIZ GECE GÜNDÜZ DEVAM EDİYOR

Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Devrek-Ereğli arasındaki yol da çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor iki tane firma çalışıyor orada. 2018 Yılı  sonuna kadar tamamen bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

ALAPLI-YIĞILCA YOLU İHALESİ YAPILDI

Alaplı-Yığılca yolu ihalesini yapıldığı müjdesini veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, sözlerine şu şekilde devam etti: “Alaplı-Yığılca yolumuz var Zonguldak'ta. Bu yolun tamamı ile ilgili bir ihale yaptık. 10 Mayıs tarihinde ihale yapıldı ihale sonrası süreç devam ediyor Alan firma belli ama bir itiraz var. İtirazları reddettik. itiraz sürecinin sona ermesini bekliyoruz. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde sözleşme imzalayacağız. Firmalar ve bu sene çalışmalar başlayacak Alaplı Yığılca yolunda.”

BEYCUMA-KARAMAN YOLU İHALE EDİLYECEK

Beycuma –karaman yolunun ihale edileceği müjdesini veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, “Beycuma Karaman hattı 7 kilometre o hat üzerinde 4 noktada muhtemel heyelan olabilecek noktalar tespit edilir önlem alındı. Oyunun Ona yeni genel müdürlüğe sunduk ve genel müdürlük onay verirse hemen ihale edeceğiz” dedi.

38 KM OTO KORKULUK

Zonguldak'ta trafik güvenliği hizmetleri hakkında bilgi veren Karayolları 15.Bölge Müdürlüğü Hüsamettin Özendi, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Zonguldak'ta trafik güvenliği hizmetleri olarak 38 kilometre oto korkuluk 170.000 metre yol çizgi hedefimiz var 953 metrekare levha hedefimiz var bu hedeflerimiz doğrultusunda da çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Hüsamettin Özendi kozlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017