Zonguldak İl Spor Güvenlik Kurulu Toplandı

Zonguldak İl Spor Güvenlik Kurulu Toplandı
Bu içerik 560 kez okundu.


Beşiktaş Konya maçı sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle Türkiye genelinde aynı anda 81 vilayette Spor İl güvenlik kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
81 ilin valisinin başkanlığında toplantıda spor güvenliği konuşuldu.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik spor bakanı Osman Aşkın Bak video konferans sistemi ile canlı yayında 81 ilde toplanan il spor Güvenlik Kurulu'na hitabı ettiler.
Toplantının belirli bir bölümü Ulusal TV kanallarında canlı olarak yayınlandı.
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar başkanlığında da Zonguldak il spor güvenlik kurulu toplandı.
Toplantıya Vali Ahmet Çınar Zonguldak Belediye başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan inan, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Kayayılmaz, Zonguldak Spor kulüp başkanı Süleyman Caner, Zonguldak'ta futbol ve hakem taban birlikleri temsilcileri katıldı.
Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve gençlik spor bakanı Osman Aşkın Bak’ın konuşmaları dinlendi.
Bakanlar illerde yapılan toplantılara video konferans sistemi ile bağlantılar. Zonguldak'ta yapılan toplantıda da içişleri bakanı Süleyman Soylu ve Gençlik Spor Bakanlığı Osman Aşkın Bak video konferans sistemi ile bağlantı kuruldu görüşmeler yapıldı. Zonguldak il spor Güvenlik Kurulunda alınacak tedbirler konuşuldu.
Alınacak önlemler masaya yatırıldı.
Ardından ikinci bir toplantı ise vali çınar başkanlığında gerçekleştirildi. Buradaki toplantıya aynı şekilde emniyet jandarma belediye Gençlik Spor İl Sağlık Müdürlüğü Milli Eğitim Müdürlüğü TFF, ASFK temsilcileri katıldılar.
Toplantının gündemi arasında Spor Toto 2 Lig Beyaz Grup'ta mücadele edecek olan Zonguldak Spor'u n maçlarını oynayacağı Stadyumu'nun belirlenmesi ve İçişleri Bakanlığının ilgili tarihli spor müsabakaları güvenlik önlemleri konulu Emir yazısı hakkında bilgi sunulması ve elimizde alınacak tedbirler görüşüldü.
Başına kapalı olarak gerçekleştirilen her iki toplantı sonrasında Valilik tarafından alınan kararların daha sonra açıklanması bekleniyor.
(HABER-ERCAN DEMİR)

 

ZONGULDAK HABERLERİ haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 23 EKİM 2017
ANA HABER 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017