Ahmet Altun kendisine rakip arıyor!

Ahmet Altun kendisine rakip arıyor!
Bu içerik 402 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Altun, partisinin İl Başkanlığında yeniden aday olacağını söyledi.

İl başkanlığı seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Altun İl Başkanlığına tekrar aday olacak mısınız sorusuna şu şekilde cevap verdi: “Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adayım. Rakip çıkar mı bilemiyorum ama çıkmasından memnun olurum. Çünkü ben demokratik sistemi ve parlamenter sistemi savunuyorum. Bu parti eşin dostun partisi değil. Ne kadar çok arkadaş katılırsa o kadar çok görüş ortaya çıkar. O kadar görüşün içerisinde benim de düşünemediğim başkasının düşündüğü partimizi iktidara taşıyacak görüşler çıkabilir. Ben memnuniyetle karşılarım ve herkesi de bekliyorum. Çıksınlar görüşlerini beyan etsinler” diye konuştu.

BENİM DE KAZANMA GARANTİY YOK

“Kazanabilecekleri düşünüyor musun sorusuna Ahmet Altun, “Seçim bu. Benim kazanma garantim yok. Seçilen delegelerin seçilen ilçe başkanlarının seçeceği kişi il başkanı olarak. Kim il başkanı olacak onlar karar verecek. Biz şu an ilçeleri seçimi yapılmadan ilçe başkanından seçilmeden aday adayıyız diyoruz. Şu anda aday olmuyorum diyenler oradan aldıkları güçle aday olabilirler. Benim için de aynı şeyler geçerli. Belki bana diyecekler ki biz seni seçmiyoruz diyecekler Bunlar demokrasi de olan şeylerdir” dedi

MAHALLELERE SANDIK KURULMASI KARARINI İLÇELER VERECEK

Mahallelere sandık kurulması kararını ilçelerdin vereceğini belirten CHP İl Başkanı Ahmet Altun şunları söylerdi:

“Mahallelerde sandık kurulması konusunda bir tek merkezde imza toplanıyor diye bir şey var gençler veyahutta Parti üyesi midir değil midir onu da bilemiyorum imza toplanıyormuş. Onun dışında herhangi bir ilçede mahalleye kuralım, şuraya kuralım, buraya kuralım yok. Zaten yapılan toplantıda konuşuldu. Mesela Kozlu ilçesinde ilçede yapılacak iki gün üst üste yapacak Çatalağzı beldesinde bir sandık kurulacak Muslu beldesinde bir sandık kurulacak, Kilimli merkeze bir sandık kurulacak. Yani her köye her mahalleye değil de Merkezi yerlere birer sandık kurulacak. Yalnız merkezde imza toplanıyormuş. Bu imzalar toplanıp Merkez için verilecek merkez ilçe başkanı sandık kurulur mu kurulmaz mı, güvenliği sağlanır mı sağlanamaz mı bunun iznini de alınması gerekiyor tabii. Bu değerlendirmeler yaptıktan sonra bize bildirir ve biz karar veririz. Bu arada ilçelerin kongre tarihleri belli değil zannediyorum Önümüzdeki hafta içinde belli olacak”

(HABER-ERCAN DEMİR)

chp ahmet altun zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR