BKM yoğun çalışıyor

BKM Müdürü Abdullah Bakır, “500 öğrenciyi yetenek sınavına hazırladık" dedi.

BKM yoğun çalışıyor
Bu içerik 1637 kez okundu.

Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (BKM) Müdürü Abdullah Bakır, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

500 öğrenciyi yetenek sınavlarına hazırladıklarını belirten Abdullah bakır, “Üniversite yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizi resim, müzik, tiyatro bölümlerine hazırlıyoruz. İnşallah onlarda bu yetenek sınavlarından başarılı bir şekilde geçerler ve bizim gururumuz olurlar.

Şu ana kadar yaklaşık 500 tane öğrencimiz üniversiteye yetenek sınavlarına hazırladık. Bunlar Dekarasyon, stilistlik, moda tasarımcılığı, müzik öğretmenliği, resim öğretmenliği, tiyatro,  drama, oyun yazarlığı gibi bölümleri kazanıp bizleri mutlu ettiler” dedi

TİYATRO ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Yeni sezana 4 yeni oyunla hazırlandıklarını belirten Zonguldak BKM Müdürü Abdullah Bakır, “Yaz sezonundayız ve önümüzde 4 oyunumuz var bu 4 oyuna çalışıyoruz.

Ekim ayı için bir kaç şehirden turne teklifi aldık. Şu ana kadar 58 tane oyun sahneledik. BKM artık bize yetmiyor ve küçük geliyor. AKM den bu sene sahne alamadık çünkü protokolle beraber milli eğitime geçti. Milli Eğitim'de genelde organizasyonları okullara veriyor. Bu nedenle Belediye sinemasını Demir şirketler grubundan geri aldık. Bu bizim için çok önemli. Belediye sineması bizim için çok farklı bir yer tutuyor. Zonguldak halkı için çok önem arz ediyor. Herkesin orada mutlaka bir anısı vardır. Kültür Bakanlığı'na başvurduk ve Zonguldak belediye sineması için projelerimizin olduğunu anlattık. Sinema salonunu İncelemeye geldiler. Proje hazırlanıp çizilecek ve inşallah en kısa zamanda da hayata geçecek. Sinema salonunu bakıma alıp temizliğini yaptırdık. Oyuna gelen vatandaşlara belediye sinemasının yeniden halka hizmet vereceğini duyurduğumuzda Zonguldak halkı bu konuda çok sevinip mutlu oldu. Belediye sineması inşallah bir şehir tiyatrosunun yanı sıra çok amaçlı bir salon olacak" diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

BKM ABDULLAH BAKIR ZONGULDAK HABERLERİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
90 DAKİKA 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017
ANA HABER 16 EKİM 2017