CHP Bartın’da sandık kuracak

Deniz Yavuzyılmaz”ın önerisi dalga dalga yayılıyor

CHP Bartın’da sandık kuracak
Bu içerik 779 kez okundu.

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz’ın delege seçimleri için sandık kurulması yönünde başlattığı imza kampanyası ve bu yöndeki görüşleri komşu illerde de kabul görüyor.

CHP İl Başkanı Ahmet Altun’un mahallelerde sandık kurulmasına karşı olmadığını açıklamasının ardından, CHP Bartın İl Başkanı Mehmet Arslan da, kongre sürecine ilişkin yaptığı açıklamalarda, demokratik bir süreç yaşanacağını belirterek, “Delege seçimlerinde köy köy, mahalle mahalle sandık kuracağız. Mutlaka seçimlerde İl Başkanlığından bir görevli yönetici bulunacak. Bölge bölge demokratik bir şekilde seçimlerimizi tamamlayacağız. Sürecin partimize ve ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum “ şeklinde konuştu.

 

“ Sandıktan kaçanlar kendi çıkarlarını düşünüyor”

CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem’de Hatay’da aynı çağrıda bulundu. Adaletli ve demokratik bir seçim yapılabilmesi için mahallelere sandık kurulmasının şart olduğunu vurgulayan Birol Ertem, sandıktan kaçanların kendi çıkarları ile ilgili ileriye dönük gizli planları olduğunu söyledi. CHP Hatay Milletvekili Birol Ertem, delege seçimlerinde mahallelere sandık kurulması için elinden gelen çabayı göstereceğini tekrarladı.

 Öte yandan Deniz Yavuzyılmaz’ın CHP Zonguldak delege seçimleri için başlattığı “sandık” çağrısı CHP tabanında büyük destek görüyor. CHP’li üyeler, sadece kongre süreçlerinde CHP’yi hatırlayan, siyasi hayatı tükenmiş müflis siyasetçilerin kendilerine yer edinmek ve partiyi kendi tekellerinde tutmak yönündeki çabalarının sonuçsuz kalacağını, birkaç siyasetçinin üye iradesini hiçe sayamayacağını ve CHP’nin kişisel çıkarların üzerinde olduğunu vurguladılar.

(Haber Merkezi)

deniz yavuzyılmaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
KARŞI KARŞIYA 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017