“Kurban Bereketi Yıl Boyunca Sürsün”

“Kurban Bereketi Yıl Boyunca Sürsün”

“Kurban Bereketi Yıl Boyunca Sürsün”
Bu içerik 328 kez okundu.

2007 yılından bu yana “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası” düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketi Yıl Boyunca Sürsün” sloganıyla sesleniyor. Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında yurtiçinde bir hisse bedeli 735 lira, yurt dışında ise 500 lira olarak belirleyen Kızılay, milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban bereketini taşımayı hedefliyor. 
 
Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2017 yılında da Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem KINIK ve Yönetim Kurulunun basın bildirisi ile başlamıştır. Ülkemizdeki ve dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de yüzbinlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanacak model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban Bayramı içinde değil, yıl boyu ete kavuşacak.

 

Bu sene Yurtiçi Kurban Vekaleti 735,00 Yurtdışı Kurban Vekaleti 500,00 Lira olarak açıklanmış olup önceki sene ile aynı seviyede tutulmuştur. Kurban Vekâletini Türk Kızılayı’na vermek isteyen vatandaşlarımızı Türk Kızılayı Zonguldak Şubemize bekliyoruz, makbuz karşılığında kurban vekâletlerini kabul ediyoruz. Kredi Kartı ile şubemizde 4 taksitle vekâlet kabul edilmektedir.

 

Zonguldak Şubemizce ne kadar çok Kurban Vekâleti sayısına ulaşabilirsek, Türk Kızılayı Zonguldak Şubemiz tarafından ihtiyaç sahiplerine o oranda Kurban Etleri ulaştırılmaktadır. Önceki sene toplamda 155 hisse Kurban vekâleti alan Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi yıl için de toplam 1900 aileye 800 gr. lık ikişer adet Kurban Eti dağıtımı gerçekleştirmiştir. Bu senedeki hedefimiz daha çok kurban vekâleti alarak daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmaktır.
 
 
Kampanyamızı “Kurban bereketi yıl boyu sürsün" sloganıyla yürütmekteyiz. Kızılay'ın kampanyasının, kurban bereketinin sadece bayram süresince değil, yıl boyu devam etmektedir.

 

Kızılay Zonguldak Nihat Aygün
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR
AYAN'DAN BOMBA AÇIKLAMALAR