Zonguldak’ta Avrupa Birliği toplantısı

Zonguldak’ta Avrupa Birliği toplantısı

Zonguldak’ta Avrupa Birliği toplantısı
Bu içerik 396 kez okundu.

Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya, Zonguldak’taki sivil toplum kuruluşlarına AB Hibe programlarlarından yaralanması çağrısında bulundu.

 

Avrupa Birliğine Uyum, Danışma ve Yönlendirme Kurulu’nun (ABUDYK) 2017 Yılı birinci toplantısı 2 Ağustos 2017 Çarşamba Günü saat 14:30‘da Valilik  Koordinasyon Merkezi salonunda İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Ahmet Karakaya’nın Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda “Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yerel STK’lara yönelik olarak uygulanacak olan; Yerel STK’lar Hibe Programı ile Ortaklıklar ve Ağlar llihc Programı teklif çağrıları “ konuları görüşüldü.

Vali Yardımcısı Ahmet karakaya, Zonguldak’taki sivil toplum kuruluşlarına Avrupa Birliği’ni hibe programlarında yararlanması çağrısında bulundu.

STK’LAR HİBE PROGRAMI” VE“ORTAKLIKLAR VE AĞLAR HİBE PROGRAMI’’ TEKLİF ÇAĞRILARI..

STK’lar Hibe Programı” ve“Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı’’ teklif çağrıları şu şekilde:

Yerel STK’lar Hibe Programı;

En az 10 av. en fazla 12 av

Toplam bütçesi 1.750.000 Avro olan hibe programının amacı STK’lann kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi, lobicilik ve savunuculuk faaliyetlerinin desteklenmesi ve iletişim becerilerinin geliştirilmesidir.

Bu çerçevede STK’lar tarafından hazırlanacak projelere azami 60.000 Avro, asgari 40.000 Avro destek sağlanacaktır. Proje başvurularının 18 Ağustos 2017 tarihine kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılması gerekmektedir.

Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı;

En az 18 ay, en fazla 24 av

Toplam bütçesi 2.500.000 Avro olan hibe programının amacı sivil toplum kuruluşlarım ve aktivistleri destekleyecek yasal ve finansal ortamı iyileştirmek, kamu kurumlan ve sivil toplum kuruluşları arasında ki işbirliğini güçlendirmek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetsel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmektir.

Bu çerçevede STKTar tarafından hazırlanacak projelere asgari 250.000 Avro. azami 500.000 Avro destek sağlanacaktır. Proje başvurulanımı 6 Ekim 2017 tarihine kadar Merkezi Finans ve İhale Birimi’ne yapılması gerekmektedir.

İki Program arasındaki fark;

Yerel STK’ 1ar Hibe Programında yerelde örgütlenen sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini artırmalarına destek olmaktır. ( idari, savunuculuk ve iletişim becerilerinin geliştirilmesine yönelik.)

Ortaklar ve Aslar Hibe Programında ise mali ve idari açıdan güçlü ve daha önce proje deneyimi olan sivil toplum kuruluşlarının geliştirecekleri ortaklıkları ve ağlan desteklemekte olup, En az üç kurulusun bir araya gelerek başvuruda bulunabilecekleri programda Üniversiteler ve Belediyelere Proje ortağı olarak yer alabiliyor.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017