Bilmediğiniz konuyu konuşmayın (Videolu Haber)

Bilmediğiniz konuyu konuşmayın (Videolu Haber)
Bu içerik 647 kez okundu.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani eleştirilerini yanıtladı

Bilmediğiniz konuyu konuşmayın

 

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Fevkani Köprü ihalesi konusunda ki eleştirilere sert cevap verdi. Muhrrem Akdemir, “İnsanlar bildikleri şeyi konuşsunlar, bilmedikleri konu hakkında fikir yürütmesinler. Gelsinler kaynağına sorsunlar kaynağını incelesinler” dedi.

Akdemir, ayrıca Şenol Şanal’dan boşalan Başkan Yardımcılığına Hikmet Cebeci’nin görevlendirdiğini belirtti.

 

Fevkani Köprüsü’nün 60 yıllık bir yapı olduğunu, dolayısıyla tamir ve bakıma ihtiyacı olduğunu ve köprüyü koruyacaklarını belirten Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ihale süreciyle ilgili önemli bilgiler verdi.

Köprü ile ilgili biz daha önceden ihaleye çıkıldığını ancak ihale sürecinin iptal olunca sürüncemede kaldığını hatırlan Başkan Muharrem Akdemir, “Fevkani köprüsü üzerinde bir hayli spekilasyon var. Yıkıldı yıkılacak, çatladı çatlayacak. Daha önce yıkılan köprüler var. Bunlar, Samsun, Sinop, Çaycuma köprülerinin bir anda yok olduğunu yıkıldığını gördük. Buda yetkili olarak bizi korkuttu. Kaldı ki fevkani köprüsünde tadilat 60 yıldır yapılmamış. Hiç bir bakım onarım yapılmamış ve bu nedenle mutlaka bizde raporlarımızı, Ortadoğu ve Bursa’da ki üniversiteye sunduk. Fevkani köprüsü ile ilgili incelemeleri yaptılar. İncelemeler sonrası tutulan raporlarda mutlaka köprünün tadilatının yapılmasını bakıma alınmasını ön gördüler. Bizlerde teknik arkadaşlarımızla, belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla oturduk bu konuyu enine boyuna tartışarak köprünün tadilatının ve tamiratının yapılmasına karar vermiştik. Madem bir iş yapıyoruz geniş kapsamlı yapalım biz özellikle şartnameye üniversitedeki teknik arkadaşlardan uzman kişilerin de, desteğini alarak fevkani köprüsü altında bulunan dükkanların da yeniden hem mimari düzeyde değişmesini hem de yeniden görselliğinde yaparak değerlendirmelerini isteyerek sözleşmeleri buna göre hazırlayıp çalışmalara başlayacağız. Ayrıca Fevkani Köprü ihalesini eleştiriyorlar. Bu son derece yersizdir ve bu eleştirilere katılmıyorum kesinlikle. İhale fiyat artışın 3.200 ama 4 milyon olarak konuşuluyor. Bu rakamı neye göre söylüyorlar anlamıyorum. Gelsinler şartnameyi okusunlar. Kim istiyorsa gelsin evraklara baksın. Böyle bilgiler daireden dışarı çıkmaz. Burası bir resmi kurumdur, burası bir kamu kurumudur. Her bilgi dışarıya çıkmaz. Biz zaten açıklayıp söylüyoruz. Bizim gizli saklı hiç bir işimiz olamaz olamaz bu böyle biline. Kimsenin kafasında soru işareti kalmasın. Herkes bildiği gibi konuşuyor, karalamak istiyor. Buna şaşırıyorum anlamakta zorluk çekiyorum. İnsanlar bildikleri şeyi konuşsunlar, bilmedikleri konu hakkında fikir yürütmesinler. Gelsinler kaynağına sorsunlar kaynağını incelesinler” dedi

FEVKANİ ESNAFININ İÇİ RAHAT OLSUN

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Fevkani Köprüsü esnafın buradan çıkarsak tekrar aynı işyerlerimize gelebilecek miyiz, endişeliyiz” şeklindeki açıklamalarına cevap vererek, Esnafımızın içi rahat olsun. Kesinlikle endişe etmezsinler” dedi.

ŞENOL ŞANAL’IN YERİNE HİKMET CEBECİ’Yİ GÖREVLENDİRDİM

Şenol Şanal’dan boşalan Başkan Yardımcılığı’na Hikmet Cebeci’ni görevlendirdiğini belirten Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, "Şu an boşalan koltuğa da konuyu bilen konunun uzmanı sistemi bilen bir arkadaşımızı koymak istedik. Bu anlamda da, Hikmet Cebeci bey bu işin başında olacaktır. Sadece bir görev değişikliği bayrak değişimi olmuştur. Zaten değerlendirecektik uzun zamandır böyle bir düşüncemiz vardı. Hikmet Cebeci elektrik mühendisimiz bu işleri de iyi bilen su işlerinde başında yıllarca çalışmış deneyimi olan bir arkadaşımız “ diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

muharrem akdemir zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 20 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017
ANA HABER 19 KASIM 2017